Skocz do zawartości

Slub Z Rezydentem?


KATE20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prawie 20 lat.11 maja 2008 roku mija 4 lata mojego pobytu w Stanach.Przyjechalam na GC (sponsorowanie).Jestem tu z mama i siostrami.Za rok chce starac sie o obywatelstwo.Jestem z moim narzeczonym prawie 3 lata (on jest juz tutaj nielegalnie,ale przyjechal na wize).Planujemy slub w czerwcu-cichy,bez koscielnego.Ostatnio dowiedzialam sie,ze czeka sie dluzej na zalatwienie czegokolwiek jesli wspolmalzonek jest tylko rezydentem.Czy to prawda?Zalezy mi na szybkim zalatwieniu sprawy (pewnie jak kazdemu:) ),poniewaz chcemy wziasc slub koscielny w Polsce.Czy jest mozliwe,aby dostal chociaz pozwolenie na wyjazd (i wjazd oczywiscie) rok po naszym cywilnym?Dziekuje za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slub mozesz wziasc ale na niego papierow nie zlozysz poniewaz jestes rezydentem a tylko zlozenie papierow przez obywatela USA daruje mu nielegalny pobyt i nie radze tez wyjezdzac po za USA bo moze juz nie wrocic ,zadnego pisma na powrot z urzedu nie dostanie.Tak wiec pozostaje czekac na obywatelstwo USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad sly - rezydent moze skladac papiery o pobyt staly na wspolmaloznka. Reszta sie zgadza ;)

Tylko wspolmalzonkowki obywatela USA darowany jest nielegalny pobyt.

Papiery mozesz zlozyc zaraz po slubie ale trafi do kategorii gdzie bedzie musial czekac pare lat na GC (czyli dobrze slyszalas). Oczywiscie w tym czasie nie powinnien byc w Stanach nielegalnie. A ze juz podlega pod zakaz wjazu to zupelnie nie ma to sensu tego robic tylko czekac az Ty otrzymasz obywatelstwo.

Ogolnie troche Wam przyjdzie poczekac na wyjazd do Polski. Ty za rok mozesz skladac o obywatelstwo. Oczekiwanie to obecnie od 12-18 miesiecy. Nawet jak juz bedziesz miala obywatelstwo to raczej nie radzialbym wyjazdu do Polski nawet z Advance Parol Twojemu malzonkowi. Po prostu moga go nie wpuscic z powrotem nawet jezeli sprawa jest w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...