Skocz do zawartości

Kamperem Po Ca Z Dziećmi


Magkri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pod koniec kwietnia wybieramy się z mężem i 2 dzieci ( 3,5roku i 8miesiący) kamperem po stanach. Chcemy tam być ok 30 dni. Wybraliśmy Californie i okolice.

Mam parę pytań?

Czy trzeba rezerwować wcześniej campingi jeżeli jedziemy w maju ( przed sezonem)?

Czy Kamper wypożyczony ma jakieś wyposażenie? chodzi mi tu o garnki, pościele?

Czy jest zakaz wjazdu takim autem do miast?

Jak dzieci podróżują w samochodzie? Muszą mieć foteliki, czy mogą "latać" po aucie?

Czy jak mąż wypożycza auto na siebie to ja mogę nim jeżdzić?

Czy można bez dodatkowych opłat wypożyczyć auto w jednym miejscu a oddać w innym?

Dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dla mnie to szaleństwo narażac zdrowie dziecka

Podróżowanie w ten sposób nie naraża dziecka, niby jak?

po pierwsze to wyczerpująca podróż

Małe dzieci o wiele lepiej znoszą podróżowanie niż dorośli. Naturalnie o ile sie nie nudzą :lol:

po drugie jeśli odpukac dziecko zachoruje tam to ich podróż zamieni sie w piekło

8-miesięczny bobas to nie noworodek, bez przesady. Poza tym lekarza czy szpital nie problem znaleźć, nie wybierają się na Saharę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Szkoda tylko że nie na temat.

Jeżeli chodzi o moje dzieci to mam jakieś doświadczenie już w podróżowaniu. Mój starszy syn ma za sobą kilkanaście lotów. A młodszy dwa, a prócz tego był już nad Bałtykiem i w Tatrach.

Mogę podyskutować na temat podróżowania z dziećmi. Jest ktoś chętny?

Swoją drogą chciałabym wiedzieć ile (poza domem) zobaczy dziecko marmar1212.

Dla zainteresowanych - wyprawa z dzieckiem to żaden problem (chyba, że ktoś robi problem ze wszystkiego) wystarczy dobrze wszystko zorganizować.

Miło by było gdyby ktoś odpowiedział mi na moje pytania.

Pozdrawiam wszystkich. A przede wszystkim marmar1212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aaa.com

Tutaj mozecie znalezc wiele pomocnych informacji, warto zastanowic sie czy sie nie zapisac do nich nawet jezeli bedzie korzystac z tego tylko 30 dni. Dla czlonkow oferuja darmowe holowanie, otwieranie samochodu w razie zatrzasniecia kluczykow, awaryjna dostawe paliwa etc. takze darmowe mapy w ilosci nieograniczonej. Moga rowniez przygotowac dla Was gratisowo plan takiej wyprawy z wszelkimi niezbednymi informacjami.

http://www.dmv.org/ca-california/departmen...or-vehicles.php

Tu sie mozesz dowiedziec czy dzieci moga swobodnie sie poruszac po pojezdzie w czasie jazdy, nie znam prawa w Kaliforni ale podejrzewam ze nie. Mozesz tu takze znalezc odpowiedz czy mozna wjezdzac takim pojazdem do miast, podejrzewam, ze tak.

Na ogol jest tak, ze jezdzi samochodem ten na kogo jest wypozyczony, mozesz jezdzic Ty ale w razie wypadku moga byc spore problemy, najlepiej dopisac drugiego kierowce.

Na temat dlugich podrozy z dzieckiem nie tyle bym podyskutowal co zasiegnal kilka rad jak to organizujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...