Skocz do zawartości

Wymiana Paszportu


lobela

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Po ślubie dodałam do swojego nazwisko męża i taki zestaw mam w akcie ślubu. Natomiast w dokumentach wysłanych do tej pory do USCIS posługuję się paszportem z czasów panieńskich, czyli na stare nazwisko (czyli podawałam nowe nazwisko, ale stary numer paszportu i kopia strony ze zdjeciem z tego paszportu). Teraz zbieram pakiet do NVC i zastanawiam się, czy jest warto albo czy trzeba wyrobić sobie paszport na aktualne nazwisko(a). Czy nie spowoduje to zamieszania? bo inne numery będą niż w dotychczasowych wnioskach, a z drugiej strony byłby to już dokument aktualny. Pytanie tez czy nie opóźni to sprawy. 18.03 zaakceptowany był Chioce of Agent, teraz czekamy na IV Bill.

Doradźcie proszę.

lobela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem za bardzo, bo we wszystkich papierach ktore my wypelnialismy nie bylo mowy o numerze paszportu az do czasu gdy sprawa byla w nvc i poprosili o strone paszportowa i wszystkie inne papiery potrzebne do rozmowy z konsulem (czyli dopiero w ostatnim etapie)...do tego czasu bylo mnostwo czasu zeby wymienic paszport... nie wiem co ci poradzic w takiej sytuacji, bo jesli rzeczywsice podawalas do tej pory inny nr paszportu to sprawa moze sie wydluzyc, ale jesli nie - to jeszcze masz czas wymienic paszport do czasu, gdy bedziesz musiala wyslac komplet do nvc, bo na to sie troche czeka a paszport wyrabiaja w max. miesiac czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z I-130 wysyłaliśmy kopię mojego paszportu ze zdjęciem, ale masz rację, nigdzie nie wpisywaliśmy numeru. Żeby wyrobić nowy paszport trzeba miec dowód osobisty, a ja swój wyrabiałam około pół roku. Do transkrypcji aktu ślubu ze Stanów potrzebny był mąż, zeby w obecnosci urzędnika podpisał dokument o nazwisku przyszłych ewentualnych dzieci (dobrze, że przyleciał), potem trzeba było odczekac az to nabierze mocy urzędowej i dopiero składac wniosek o nowy dowód. No ale moze teraz pójdzie szybciej z paszportem.

Dzięki za pomoc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W temacie wymiany paszportu - ale tym razem chodzi o wymiane paszportu USA w ambasadzie w Warszawie

- moja mama musi wymienic swoj amerykanski paszport (konczy sie data waznosci) a obecnie przebywa w Polsce (musiala poleciec do Polski w sprawach rodzinnych) - rozumiem, ze nalezy sie zglosic do ambasady USA i tam na miejscu mozna zaplacic te $110 i po krotkim czasie otrzymac paszport. (to jest to co znalazlam na stronie ambasady USA)

- czy mama musi osobiscie przyjechac do ambasady USA w Warszawie czy tez mozna to zrobic listownie?

- czy wystarczy, ze wezmie ze soba swoj obecny paszport/zdjecie i oplate za wydanie paszportu - a formularz otrzyma na miejscu w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...