Skocz do zawartości

Pytanie O Badania Lekarskie


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Ja jestem w USA na wizie K1. wlasnie wzielam slub cywilny i zabieramy sie za wypelniane dokumentow do Permament Resident i do pozwolenia na prace. Spotkala mnie jedna niezbyt ciekawa niespodzianka wlasnie zwiazana z badaniami lekarskimi. W polsce przed otrzymaniem wizy musialam zrobic badania lekarskie. Lekarz jednak nie powiedzial mi nic o szczepieniach. Dlatego jezeli ktos przechodzi przez ta procedure co ja dotyczaco wizy k1 to warto spytac sie lekarza w Polsce o szczepienia. Ja narazie szukam lekarza ktory wypelni mi form I- 693 i nie wezmie za to kosmicznych pieniedzy. Zadzwonilismy do jednego lekarza gdzie powiedziano nam ze bedzie to kosztowalo w granicach 700 dolarow, ale to zalezy od tego ile szczepionek mi brakuje. Mam swoja karte szczepien z polski, ktora jest po polsku. spytalam sie lekarza czy moge przetlumaczyc to sama i on powiedzial ze tak. Wiec warto jest dzwonic i pytac sie. ja jeszcze sie spytalam czy te badania pokryje ubezpieczenie mojego meza ale nie kazdy lekarz honoruje to ubezpieczenie. Akurat lekarz do ktorego zadzwonilam tego nie honoruje, ale powiedzial ze jezeli brakuje mi jakis szczepionek to mozemy zrobic tak ze szczepionki zrobie u lekarza, ktory honoruje moje ubezpieczenie i wtedy przyjsc do niego z karta szczepien. On tylko, jako lekarz z listy USIC wypelni moje dokumenty. :) Tyle kombinowania :D Jak juz bede po badaniach i wysle dokumenty to napisze jak moja sprawa przepebiega. :P

Dziewczyny na wizie k1 pamietajcie o tym, ze wy juz badania lekarskie mialyscie w PL. W Stanach uzupelniacie to tylko o I-693A supplement, czyli o szczepienia. Lekarze czesto nie zdaja sobie z tego sprawy, albo umyslnie chce wyciagnac z was kase. W formularzy i-485 jest napisane:

" If you are a K1 fiance or K2 dependent who had a medical examination within the past year as rquired for the nonimmigration fiance visa, you only need to submit a vaccination supplement, not the entire medical report. You may include the vaccination supplement with the adjustment of status aaplication"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...