Skocz do zawartości

Pytanie O Badania Lekarskie


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Obowiązuje to w przypadku wszystkich szczepionek, więc wątpię czy akurat dla tej zrobiono wyjątek.

Na miejscu osoby zainteresowanej poczekałabym parę miesięcy, aż obowiązek przestanie być obowiązkiem i UCSIS może w tyłek cmoknąć. W przypadku tej szczepionki jest tyle kontrowersji że IMO nie ma sensu się w to babrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ja jestem swiezo po badaniach. Miesiac temu mialam 27 urodziny, mimo wszystko lekarz namawial mnie na HPV (dla mojego wlasnego zdrowia oczywiscie), ale okazalo sie ze i tak nie mial tej szczepionki na miejscu, wiec jej nie dostalam.

Tutaj wszystko zalezy od lekarza. Ja trafilam do jakiejsc dziwnej hiszpansko jezycznej przychodni i musialam sie ostro wyklocic, ze potrzebuje tylko i wylacznie szczepienie (za co musialam zaplacic jedyna $100 za wizyte zamiast $260). Lekarz, calkiem mily pan, wszystko dokladnie mi tlumaczyl, stwierdzil ze potrzbuje Td (ostatnie mialam 10 lat temu), MMR (brak szczepienia na swinke), WZW B oraz blood test gdyz przechodzilam juz ospe. O dziwo nie dostalam TB! Calosc szczepien $260 + stwka za wizyte. Do tego powtorka MMR i WZW B za miesiac i pewnie dodotakowa kasa :blink:

Mialam ze soba przefaxowana karte szczepien z PL, bardzo niewyrazna, do tego przetlumaczylam sama jakie szczepienia mialam i kiedy. Lekarz wciaz powtarzal, ze on mi tego nie uzna, bo to nie jest przysiegle itp. ale i tak sugerowal sie moim tlumaczeniem, po czym zabaral je do swoich akt.

Tak wiec stwierdzam, ze trzeba miec duzo szczescia, zeby trafic na uczciwego lekarza.

Dodam, ze niedawno zmienil sie lekko wyglad formularza i-693

http://www.uscis.gov/files/form/I-693.pdf

Good Luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja gdzies czytalam, ze teraz TB jest obowiazkowe. Ja dostalam TB.

pewnie tu: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...0004718190aRCRD

ale tu chodzi o test TB, ktory wymagany jest od kazdego przy badaniach lekarskich, jesli test jest powyzej 5 mm to wymagane jest przeswietlenie, nawet od kobiet w ciazy :blink:

liste wymaganych szczepien mozna znalez na formularzu:

http://www.uscis.gov/files/form/I-693.pdf

ale trzeba pamietac ze nie karzdy lekarz wymaga wszystkich, pisze tak tez na USCIS:

CAUTION: Do not attempt to obtain the vaccinations before the medical exam with the civil surgeon. During your examination with the civil surgeon, he or she will review your vaccination history, and may determine that certain vaccinations are not necessary or not appropriate.

ja przynajmniej nie musialam wszystkiego robic z mojej listy (Dr Stec w NY)

ale po ostatnich postach to widac magluja z wszystkiego, moze sie cos pozmienialo przez te pare lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja jestem w USA na wizie K1. wlasnie wzielam slub cywilny i zabieramy sie za wypelniane dokumentow do Permament Resident i do pozwolenia na prace. Spotkala mnie jedna niezbyt ciekawa niespodzianka wlasnie zwiazana z badaniami lekarskimi. W polsce przed otrzymaniem wizy musialam zrobic badania lekarskie. Lekarz jednak nie powiedzial mi nic o szczepieniach. Dlatego jezeli ktos przechodzi przez ta procedure co ja dotyczaco wizy k1 to warto spytac sie lekarza w Polsce o szczepienia. Ja narazie szukam lekarza ktory wypelni mi form I- 693 i nie wezmie za to kosmicznych pieniedzy. Zadzwonilismy do jednego lekarza gdzie powiedziano nam ze bedzie to kosztowalo w granicach 700 dolarow, ale to zalezy od tego ile szczepionek mi brakuje. Mam swoja karte szczepien z polski, ktora jest po polsku. spytalam sie lekarza czy moge przetlumaczyc to sama i on powiedzial ze tak. Wiec warto jest dzwonic i pytac sie. ja jeszcze sie spytalam czy te badania pokryje ubezpieczenie mojego meza ale nie kazdy lekarz honoruje to ubezpieczenie. Akurat lekarz do ktorego zadzwonilam tego nie honoruje, ale powiedzial ze jezeli brakuje mi jakis szczepionek to mozemy zrobic tak ze szczepionki zrobie u lekarza, ktory honoruje moje ubezpieczenie i wtedy przyjsc do niego z karta szczepien. On tylko, jako lekarz z listy USIC wypelni moje dokumenty. :) Tyle kombinowania :) Jak juz bede po badaniach i wysle dokumenty to napisze jak moja sprawa przepebiega. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiele osob idzie najpierw do swojego rodzinnego lekarza, robi potrzebne szczepienia, a potem ida z karta szczepien do lekarza USCIS, ktory im tylko podbija formularz, ze sa juz zaszczepieni. Mozna i tak, ale na pierwsza wizyte do rodzinnego czeka sie dlugo. No i zawsze mozna pozniej wyslac rachunek do ubezpieczalni, aby oddali nam pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla korzysci i wiedzy szukajacych informacji oznajmiam, ze za wypelnienie formularza szczepien lekarz wzial ode mnie 15$! Dodam , ze wyslalam wszystkie dokumenty stwierdzajace , ze mialam potrzebne szczepionki poczta.Czekalam 2 tygodnie, ale zaoszczedzilam w 600$ dla mnie i syna...aha przyjechalam tu na K1.Kilku lekarzy chcialo robic mi wszystkie badania, ale znalazlam lekarza z listy, ktory rozumie , ze na tej wizie tylko szczepienia sa potrzebne. Moj wielki blad byl jednak taki , ze lekarza zalatwialam po slubie i dlatego wszystkie papiery na AOS wyslac moglam pozniej niz powinnam,Dlatego NIE ZWLEKAJCIE Z BADANIAMI LEKARSKIMI DO OSTATNIEGO MOMENTU, moze wogole mozna je zrobic przed slubem.

Gdzie znalazlas takiego lekarza??? Wlasnie szukam takiego w Chicago albo w okolicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dr. L.E. Arnold

4534 Westgate Blvd., #106

Austin, Texas 78745

Tel: (512)444-3131

https://egov.uscis.gov/crisgwi/go?action=of...or.statecode=TX

to autoryzowany lekarz z listy, trzeba zadzwonic i dokladnie sie dowiedziec jakich dokumentow oczekuje.Bardzo mila obsluga:)

wyslalam mu ksero swoich badan po polsku i moje wlasne tlumaczenie w tabelce wlasciwego formularza i po 2 tygodniach dostalam koperte z wypelnionym formularzem - 30 $ dla mnie i syna. Pozdrawiam i polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...