Skocz do zawartości

Pytanie O Badania Lekarskie


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym poszla do lekarza i spawdzila, wczesniej czy pozniej bedziesz musila pojsc

wszelkich badan i szczepien i tak w jeden dzien raczej nie zalatwisz

mozesz zaczac a jak wyjdzie ze te tlumaczenie jest potrzebne to je zrobisz i wtedy pojdziesz po reszte szczepien

gdzie mieszkasz?

pamietaj ze musisz isc do lekarza z listy uscis

na visajouney mieli kiedys opisy lekarzy/ do kogo lepiej isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok, no wiec przede wszystkim lista lekarzy na stronie USCIS jest - mowiac bardzo dyplomatycznie - nie uaktualniana regularnie..

Ale udalo mi sie w koncu dodzwonic do jednej przychodni. Cena - w zaleznosci od tego, co trzeba bedzie zrobic - $142,50-312,50. Nie przyjma mojego skanu karty szczepien, chyba ze bedzie 'notorized'.. uhm... wezme ze soba i tak, na wszelki wypadek.. i slownik polsko-angielski. Najwyzej mnie wysmieja..

Jest mozliwosc wyrobienia sie do konca wrzesnia, jesli proba gruzlicza (czy jakkolwiek sie to po polsku nazywa) wyjdzie (dla mnie) pozytywnie - czyli pewnie w rzeczywistosci negatywnie..

Najblizszy termin - piatek rano. Zobaczymy..

Dziekuje KW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mozliwosc wyrobienia sie do konca wrzesnia, jesli proba gruzlicza (czy jakkolwiek sie to po polsku nazywa) wyjdzie (dla mnie) pozytywnie - czyli pewnie w rzeczywistosci negatywnie..

Jeżeli byłaś szczepiona w Polsce szczepionką BCG, to próba na 99% wyjdzie pozytywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, BCG jak byk w karcie stoi... co to oznacza, Jackie?

BCG to szczepionka stosowana w wielu krajach (m.in w Polsce), ale nie jest stosowana w USA. Skutkiem ubocznym tej szczepionki jest to, że próba tuberkulinowa (tzw. Mantoux test) u młodych osób potem prawie zawsze wychodzi pozytywnie (tzw. false positive result). Lekarze o tym wiedzą, więc nie trzeba panikować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Jak to jest w koncu z tymi badaniami w Usa na wizie K1? robilam czesc w kraju , gdzie poinformowano mnie , ze szczepionek nie trzeba. Tearaz okazuje sie , ze jednak trzeba i musze isc do lekarza z listy. Lekarz kosztuje ok. 300 $ ale czytalam rowniez ze wystarczy wyslac karte szczepien poczta i on ja uzupelni za 10 $. Podobno niektorzy lekarze wkrecaja, ze musisz zrobic wszystkie badania , ale nie wolno ich sluchac bo na wizie K1 maja tylko wypelnic Vaccination suplement. O co w tym chodzi? Faktycznie lista jest nieaktualna i kilku lekarzy nie przyjmuje. Kto przez to przechodzil?Jak to jest w praktyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem sama sobie jak i dla korzysci innych w tej samej sytuacji:

Nie daj sobie kitu wciskac!

mialas badania a lekarz powinnien wiedziec za jak jestes na K1 to nie musisz robic kompletu po raz drugi

potrzebna ci tylko ta forma ze szczepieniami

potrzebna ci tylko czesc I-693

zobacz tu: instrukcje do I -693 Frequently asked questions - 2

http://www.uscis.gov/files/form/I-693instr.pdf

wydrukuj te instrukcje, bierz ze soba paszport , babka nie powinna sie wiecej sprzeciwiac

What if I am a K nonimmigrant visa holder and already had a medical exam overseas?

If you were admitted as a:

A. K-1 fiancé(e) or a K-2 child of a K-1 fiancé(e), or as a

B. K-3 spouse of a U.S. citizen or a K-4 child of a K-3 spouse of a U.S. citizen, and

C. You received a medical examination prior to admission, then-

a. You are not required to have another medical examination as long as your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, is filed within one year of your overseas medical examination.

b. You will, however, be required to complete Part 1, Information about you, and submit the vaccination section of Part 2 with your adjustment of status application. A designated civil surgeon must complete the vaccination section and Part 5, the Civil Surgeon's Certification.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, zeby sie spieszyc. Nie zwlekaj z badaniami, bo u lekarza tez to wszystko trwa - u mnie trwalo tydzien, bo musieli poczekac na wyniki TB, pozniej przeswietlenie, itd. No i kosztowalo mnie to 500$, ale ubezpieczalnia oddala mi ok. 400$, wiec tak zle nie jest. Zbierz wszystkie paragony od lekarza, popros o szczegolowa liste uslug, ktore byly wykonane. Beda sie troche sprzeciwiac, ze ubezpieczalnia nie pokrywa, itd. Musisz sie uprzec, dadza ci wydruk, pozniej z tym do ubezpieczalni i moze sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...