Skocz do zawartości

Emigracja W Młodym Wieku!


MartiNN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie mieszkam i się uczę w Irlandii ale za rok kończę second school (odpowiednik polskiego liceum) i po second school musze wybrać jakiś college (w Irlandii college to odpowiednik Polskich studiów ale nie wiem jak jest w USA) i tu zaczyna się mój problem ponieważ stwierdziłem że chcę wyjechać do Nowego Jorku i tam się uczyć a po szkolę znaleźć sobie dobrą pracę, w związku z tym mam kilka pytań i bardzo proszę o przynajmniej odpowiedzi na część z tych pytań.

1. Co muszę mieć żeby wyjechać, co muszę zrobić lub co muszę załatwić?

2. Czy będę mógł się uczyć za darmo tak jak w Irlandii czy będę musiał płacić za szkołę?

3. Jakie zawody są potrzebne w USA i jakie szkoły do nich?

4. Chciałbym iść do School of Business lub na policjanta, ewentualnie coś innego na co jest większe zapotrzebowanie i za co można dostać jakąś konkretną kasę. Co o tym myślisz?

5. Jak ludzie traktują polaków? co o nich myślą itp?

6. Jak się żyje? jakie są koszta itp?

7. Czy podczas nauki będe mógł zarobić jakąś kase? bo przecież za życie w akademiku trzeba płacić?

8. Co generalnie myślisz o moim pomyśle na wyjazd do NY przed skończeniem wyższej szkoły w IE? chcę tak zrobić ponieważ nie które szkoły trwają nawet po 4 lata a poza tym w USA rożne rzeczy mogą się różnić?

9. Jakie koszta na początek żeby się rozkręcić?

10. Jakieś plusy i minusy?

11. Czy jest ciężko z pracą? ja w Irlandii jako osoba młoda ucząca się mogę znaleźć sobie pracę po szkole w sumie prawie wszędzie bez większego problemu a jak w USA a dokładniej NY?

12 Napisz coś od siebie, bardzo proszę.

W Irlandii second school skończę dokładnie w wieku 18 lat i kilku miesięcy :) Jeżeli moje pytania są dla kogoś irytujące to proszę go po prostu ominąć, ale nie kryję że ogromnie liczę na waszą pomoc ponieważ bardzo zależy mi na tym a rodzice powiedzieli że kasę dostane. Pozdrawiam i czekam na przynajmniej częściowe odpowiedzi!

Martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O byciu policjantem bo potrzeba obywatelstwo (w wiekszosci wypadkow). Co do szkoly to bedziesz musial placic i to slono, bo jestes obcokrajowcem i nie rezydentem. Pracowac na wizie studenckiej bedziesz mogl ale tylko na pol etatu na terenie szkoly, a to nie wystarczy aby oplacic szkole. Wiec radzilbym abys lepiej konczyl to szkole w Irlandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego ze w Irlandii mozesz tak pracowac ale w USA obowiazuje Cie wiza pracownicza a jakbys chcial pracowac po za szkola wtedy Twoja praca jest nielegalna.

Co do kosztow to nie wiadomo czy pijesz,palisz,czy chodzisz na zabawy bo dla 1 osoby 1000 dol moze byc w sam raz a dla innej to moze byc za malo,tez zalezy gdzie chcesz mieszkac itd,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopcze nie obraz sie ale zejdz na ziemie...ja jestem zona obywatela amerykanskiego i mam problem z wyjazdem z reszta nie tylko ja na tym forum bo takich osob jest tu duzo to "zalatwianie papierkow" troche trwa i jak by tak bylo mozna latwo wyjechac i jeszcze legalnie pracowac i uczyc sie to szkol by tam zabraklo.jak masz mozliwosc ukonczenia nauki w Irlandii to siedz tam i nie narzekaj, a do Nowego Jorku pojedz sobie na wakacje jako turysta w czasie studiow.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...