Skocz do zawartości

Z Londynu Do Usa


martin.A

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Hej, wiem, ze temat juz zakonczony... moze jednak komus sie to przyda :(

Jest to praces starania sie o wize turystyczna w Londynie (ktory przeszedlem osobiscie i opisalem juz wczesniej na innym forum)

Aby sie umowic na wizyte odnosnie wizy turystycznej B-2 dzwonisz pod ten nr 09042-450-100 koszt rozmowy 1.20/ minute ze stacjonarnego tel BT (przygotuj sobie karte platnicza (oplata za wizyte pobierana jest z gory), pazport oraz adres emailowy - na ktory przesla Ci "zaproszenie" do ambasady)

Co do dokumentow... jadac juz do ambasady - musisz miec:

1) wypelniony formularz DS-156 (do pobrania DS - 156 )

2) UWAGA! tylko mezczyzni w wieku miedzy 16-45 - wypelniony formularz DS-157 (do pobrania DS - 157 )

3) wydrukowane "zaproszenie" oraz dowód zapłaty za wizyte (otrzymasz to na emaila po rozmowie telefonicznej)

4) zdjecie o okreslonych wymiarach wymiarach (szczegóły tutaj)

5) oczywiscie wazny paszport

a teraz najgorsze... :(

6) dowod na to, ze posiadasz srodki finansowe na wyjazd do usa (np. payslipy, wyciag z banku, list od pracodawcy przedstawiajacy Twoje zarobki itp.)

7) dokument potwierdzajacy Twoja "rezydencje" w kraju, w ktorym obecnie zyjesz (z doswiadczenia wiem, ze nie musi byc to akurat "ten papier" o ktoty mozna sie starac po roku pracy na wyspach... wiem bo go nie mialem i nadal nie mam :( ) Gdybys jednak go miala, bedzie zapewne pomocny ;)

Oprocz tego moze to byc rowniez:

- kontrakt z pracy

- umowa kupna/wynajmu mieszkania

- i inne papiery, ktore przekonaja konsula, ze wrocisz :(

WAZNE! Jesli przebywasz na tyle krotko w UK, ze nie nalezy Ci sie status rezydenta, badz nie jestes/nie bedziesz w stanie przekonac konsula o "rezydencji" w tym kraju - rozwaz staranie sie o wize w Polsce... (szczegóły tutaj)

Co aplikowania netem, chyba nie ma takiej opcji - jest opcja skladania aplikacji pocztowo ale dotyczy tylko dzieci ponizej 14 lat i dorosłych powyzej 80... nie sadze abys sie kwalifikowała :mrgreen:

Wszystkie informacje, ktore podalem pochodza ze strony ambasady amerykanskiej w londynie. Dla zainteresowanych wszelkimi szczegolami podaje link...

visas

Zycze powodzenia!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymoteusz, dzieki za post.

Mam jednak pytanie: czy naprawde konieczne jest "zaproszenie" ?? I co to wlasciwie jest ??

A jesli nie mam zadnego zaproszenia, silne zwiazki z UK, rezydenture, stala dobrze platna prace w zawodzie, srodki na sluga wyprawe, umowe wynajmu mieszkania itp ... czy nadal potrzebuje tego zaproszenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie jest wymagane zaproszenie i obojetnie czy sie leci do rodziny,znajomych czy tez turystycznie...Wazne jest to co sie mowi .Bo zaswiadczenia aby wspomagaja Twoj formularz wizowy .

pewnie chodzi o takie zaproszenie :( :

http://london.usembassy.gov/cons_new/visa/...ee_receipt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly6 ma racje wiecej zalezy od tego co i jak mowimy, niz to jakie dokumenty przedstawiamy,

moj znajomy poszedl po turystyczna nie majac indeksu, ze soba - kazali mu poprostu doniesc, wiec wynika z tego, ze nawet brak jakiegos dokumentu nie dyskwalifikuje z otrzymania wizy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tymoteusz, dzieki za post.

Mam jednak pytanie: czy naprawde konieczne jest "zaproszenie" ?? I co to wlasciwie jest ??

A jesli nie mam zadnego zaproszenia, silne zwiazki z UK, rezydenture, stala dobrze platna prace w zawodzie, srodki na sluga wyprawe, umowe wynajmu mieszkania itp ... czy nadal potrzebuje tego zaproszenia??

Hej,

Przez "zaproszenie" mialem na mysli... forme, ktora otrzymasz na maila z ambasady tuz po rozmowie telefonicznej. "Zaproszenie" to jest poprostu - potwierdzeniem daty/godziny Twojego przybycia do ambasady. Z tym zaproszeniem przysla Ci rowniez potwierdzenie oplaty aplikacyjnej. Oba te formularze ("zaproszenie" i dowod oplaty) musisz wydrukowac i zabrac ze soba do ambasady.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...