Skocz do zawartości

E-2 A Nastepnie Gc: Eb-1 Czy Eb-2?


oregon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W sytuacji w ktorej bedac na wizie E-2 w NYC chce sie uzyskac GC to oczywiscie rozumiem ze mozna to zrobic poprzez inwestycje ale z punktu widzenia wymogu zatrudnienia co najmniej 10 osob w US w ciagu pierwszych 2 lat wolalbym tego nie robic bo nie wiem czy w pierwszych 2 latach bede potrzebowal 10 czy moze mniej. Jednak czy w tym wypadku moge byc sponsorowany przez pracodawce? tzn. czy firma ktorej jestem wspolwlascicielem moze o to wystapic? wydaje mi sie to o tyle dziwne, ze w tym przypadku musialbym wyslac dokumenty do USCIS na samego siebie i ktore musialbym w dodatku sam podpisac..

z gory dzieki za wszelkie informacje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eb-1 na pewno odpada, chyba, ze jest cos o czym nie wiemy; EB-2 duuuzy znak zapytania, bo to ze ktos sie tytuluje manager nie znaczy, ze podlega pod te kategorie, a juz na pewno nie przez firme, ktora stawia na rynku pierwsze kroki i zatrudnia mniej niz 25 osob - chyba, ze jestes wybitnym informatykiem. EB-3 - moze.

Czy firma, ktora masz moze Cie sponsorowac? Nie wiem. Nie wiemy jaki jest rodzaj firmy, jakie masz rozliczenia, jako kto mialbys byc sponsorowany itd. Generalnie lepiej zebys mial inna firme jako sponsora, ale najpierw trzeba by widziec Twoje dokumenty aby cos Ci doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...