Jump to content

Druga Twarz Ameryki


pinang

Recommended Posts

Niestety maja do tego prawo. Kazdego moge cofnac ale tez nikt nikomu nie kaze tam jechac na sile, jadac tam godzimy sie na warunki narzucone z gory i ryzyko cofniecia. Np. aby sie ubiegac o wize do Australii nalezy przejsc komplet badan, na posiadanie HIV, zoltaczki B,C. Tam tez nie jest za kolorowo.

Link to comment
Share on other sites

Ciekawy artykuł http://przewodnik.onet.pl/1204,1660,1487938,0,2,artykul.html

Ja jestem ciekaw w jaki sposób urzednik zacznie podejrzewac, że "dana osoba chce w Stanach pracować lub osiąść tu na stałe". On to wyczytuje ze zdjecia w paszporcie czy jak?

Np po narzędziach murarskich w bagażu (!!!) to akurat sam widziałem aczkolwiek było to kilka lat temu.

Teraz jest zdecydowanie lepiej niż kiedyś ale widuje się jak ostatnio młode małżeństwo z jednym dzieckiem (na oko z 4 lata) bez znajomości angielskiego (pomagałem im w rozmowie z immigration) z 600 USD w kieszeni mówią iż przyjechali zwiedzać USA i mają zamiar to robić przez 6 miesięcy :) Nie wiedzieli (a raczej nie chieli powiedzieć) gdzie będą mieszkać choćby pierwszą noc i dokąd zamierzają jechać. Pytanie co zamierzają zwiedzić w USA spowodowało panikę w oczach.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem bo ja im tylko pomagałem przy pierwszej rozmowie, tej którą się ma w kolejce, później zostali zabrani do biura immigration na szczegółowe rozmowy. Czy ich wpuścili to nie wiem, ale od razu było widać iż nie są to "turyści".

Zresztą ciągle mam jakieś "kwiatki", zwłaszcza jak nie lecę LOTem. Wiele osób zwłaszcza straszych boi się rozmowy na granicy. Ostatnio tłumaczyłem też "Rosjanina" z zieloną kartą bo ten ani me ani be po angielski :) Tylko pytanie kiedy ostatnio był w USA i poszedł dalej.

Link to comment
Share on other sites

Kto wie :) jakiś dodatkowy etacik, zwrócą mi sie może te przeloty. Choć z drugiej strony to teraz przy tym przeliczniku naprawdę warto sobie skoczyć do jakiegoś mallu ;) Właśnie się zastanawiam gdzie tym razem polecieć.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...