Skocz do zawartości

Jestem Na J1 I W Planach Turystyczna Na Zwiedzanie.mam E212 Does Apply


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie.Z gory przepraszam jezeli ten temat byl juz poruszany ale nie moge znalezc dokladnej odpowiedzi na moje pytanie.Jestem obecnie na wizie j1 intership na 18 miesiecy - wiza mi sie konczy 1 wrzesnia czyli za troche ponad 3 miesiace i chcialbym zostac z 6 miesiecy na turystycznej - pozwiedzac itp bo w trakcie praktyki nie bardzo mialem kiedy.Mam wbita w paszport sekcje e212 - ale jak to sie odnosi do turystycznej bo wiekszoc tematow jest o wizach h itp. z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Szczerze mowiac nie mam pojecia czy mozesz sobie tak po prostu zostac po j1 czy nie musisz przypadkiem wyjechac chocby na chwile do meksyku czy gdzie indziej zeby przy kolejnym wjezdzie do stanow wbili ci status z turystycznej. Na pewno nie chcesz zeby uznali Cie za out of status (zostalas dluzej niz moglas na na j1 - majac status j1). Na pewno masz 30 dniowy grace period po skonczeniu praktyki. Mozesz zostac 30 dni dluzej po dacie, ktora masz wbita w wizie j1 - wiem brzmi to dosc dziwnie ale tak jest. Za kazdym razem na W&T zostawalam do 30 dniu, taki sam grace period jest na internshipie.

Nie rozumiem natomisat czemu nie uchylilas sobie tego 2 year rule (sekcja 212) bedac tu w Stanach tyle czasu.

No i kolejna sprawa, ale to wiem ze slyszenia i z forum - 2 year rule ponoc nie odnosi sie do wjazdu na turystycznej.

Pozdrawiam,

Karolina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Tego posta przez przypadek, z mojego konta napisał mój kolega, ale rozmawiał już z prawnikiem i wie ma czym stoi

Tak jak napisał Sly nie może wyjechać do Meksyku i wrócić z powrotem bo nie ma promesy wizy turystycznej

A wcześniej się tym nie zajmował bo był przekonany że po odbyciu praktyki wróci do Polski, jednak - że tak powiem coś mu wypadło :) i chce zostać dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...