Skocz do zawartości

Legalizacja Pobytu


jungar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Siedzę już w USA dwa lata(nielegalnie). Ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad powrotem do kraju.

Sytuacja wygląda tak że mam tutaj bliską przyjaciółkę z którą mógłbym się ewentualnie ożenić, ale dopiero za niecały rok (gdyż wtedy ona dostanie paszport). czy istnieje możliwość wzięcia z nią ślubu w Polsce i stamtąd staranie się o zieloną kartę? Jeśli tak to ile to trwa?

Oprócz tego słyszałem że istnieje taka możliwość iż ktoś mógłby sponsorować mój pobyt tutaj, czy jest to możliwe? Mógłbym poprosić moją amerykańską koleżankę aby sponsorowała mój pobyt, aby stał się on legalny?

Z góry dziękuję z wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Siedzę już w USA dwa lata(nielegalnie). Ostatnio zacząłem się poważnie zastanawiać nad powrotem do kraju.

Sytuacja wygląda tak że mam tutaj bliską przyjaciółkę z którą mógłbym się ewentualnie ożenić, ale dopiero za niecały rok (gdyż wtedy ona dostanie paszport). czy istnieje możliwość wzięcia z nią ślubu w Polsce i stamtąd staranie się o zieloną kartę? Jeśli tak to ile to trwa?

Oprócz tego słyszałem że istnieje taka możliwość iż ktoś mógłby sponsorować mój pobyt tutaj, czy jest to możliwe? Mógłbym poprosić moją amerykańską koleżankę aby sponsorowała mój pobyt, aby stał się on legalny?

Z góry dziękuję z wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam!

Mozesz sie starac o zielona karte z Polski, ale jezeli chodzi o 10-letnia kare to bedziesz musial zlozyc tzw. waiver - czyli kancelacja tej 10-letniej kary, z tytulu malzenstwa z obywatelem. Wiadomo, ze zostajac tutaj i zalatwiajac wszystko w USA sprawa bedzie o wiele prostsza. Wyjazd do kraju tylko skomplikuje i przedluzy procedury imigracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz sie starac o zielona karte z Polski, ale jezeli chodzi o 10-letnia kare to bedziesz musial zlozyc tzw. waiver - czyli kancelacja tej 10-letniej kary, z tytulu malzenstwa z obywatelem.

Który to waiver jest b. ciężko dostać. Sam fakt ślubu z obywatelem nie jest podstawą do zniesienia zakazu wjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...