Skocz do zawartości

Aukcje Internetowe


cichorek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
mam pytanie czy jest tu ktos kto kupil samochód poprzez taka aukcje internetowa ,co o tym myslicie ?

Mysle, ze to zly pomysl.

Mity o uczciwosci eBayowcow powinny w koncu zniknac - tylu tam oszustow co i na naszym Allegro - ja nie ryzykowalbym utraty tak duzej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do samochodu to jest to powazniejszy zakup

co do innych rzeczy mialem jak widac duzo szczescia bo nie zdarzylo mi sie kupic niczego niezgodnego z opisem, zdarzylo sie owszem raz ze przyszlo cos calkiem innego niz zamowilem, ale przez pomylke i sprzedawca szybko wyjasnil sprawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem problem raz.. dostałem złą rzecz i sprzedawca poprosił o odesłanie.. tak więc zrobiłem i nigdy od sprzedawcy juz nic nie slyszalem...

PayPal stwierdzil ze otrzymalem to co powinienem wiec odrzucili moja prosbe ws. oddania pieniędzy.. Na szczęście to było tylko $15 wiec nic wielkiego.. samochód to trochę inna sprawa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia (niewielkie) daja taka statystyke:

5 przedmiotow kupowanych na eBay-u.

Pierwszy - sprzet nie byl nowy (jak w opisie aukcji), a uzywany.

Drugi - (o wartosci ok. 450 zl) nie zostal w ogole wyslany, sprzedawca nie odpisuje na maile (zakup 3-4 tygodnie temu, zobaczymy jak sprawa sie rozwinie).

Trzeci - (o wartosci ok. 300 zl) mam nadzieje dojdzie wkrotce (sprzedawca odpowiada na maile raz na dwa tygodnie, srednio interesuje sie tematem mimo czegos w rodzaju 'super sprzedawcy').

Czwarty - (o wartosci ok. 700 zl) zostal szybko wyslany, kontakt ze sprzedawca bezproblemowy, do tej pory zero klopotow - zobaczymy co dojdzie.

Piaty - (o wartosci ok. 300 zl) nie zostal jeszcze wyslany, ale sprzedawca po kilku dniach laskawie poinformowal, ze nie ma teraz czasu i zajmie sie wysylka za tydzien.

Jesli dodac do tego doswiadczenia innych znajomych - wyjdzie na to, ze eBay jest podobny do Allegro, a ludzie na calym swiecie tacy sami (czyli raz uczciwi, raz nie :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupujac rzeczy na ebay nie mialem problemow, ale musze powiedziec ze nie kupowalem tez tam nigdy samochodu, wole tradycyjna metode, z salonu. Z drugiej strony wole robic zakupy na amazon.com. Moze ciut drozej ale przynjmniej jest gwarancja ze dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie o to chodzi - zalezy od kogo kupujesz - raz sie udaje, a raz nie.

Jezeli samochod ma byc przed zakupem obejrzany i sprawdzony - nie ma znaczenia czy to eBay czy gielda, ale jezeli ma byc kupiony w ciemno - nie ma sensu ryzykowac, to zbyt duze pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...