Skocz do zawartości

Employment Authorization


Mgdalena123

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace pozwolenia na prace. W tej chwili jestem na OPT do poczatku lipca. Na poczatku kwietnie zlozylam papiery o zielona karte ( przez malzenstwo z obywatelem). Myslalam ,ze moje nowe pozwolenie na prace przyjdzie zanim straci waznosc moje stare. Teraz dostalam informacje z USCIS ze brakuje jakis dokumentow i caly proces sie przedluza. Czy jest jakas mozliwos zeby dostac szybciej pozwolenie na prace albo tymczasowe? Mam stala prace i nie chcialabym z niej rezygnowac z tego powodu . Dzieki za odpowiedz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie ma tymczasowego pozwolenia na prace ani nie ma trybu przyspieszonego dla rozpatrywania aplikacji o pozwolenie na prace.

mialam taki sam problem ,w moim przypadku nie udalo sie przyspieszyc pozwolenia bo czegos brakuje w moich papierkach.Ale ty mozesz zadzwonic do Imigration serwis i poprosic o przyspieszenia ale music spelnic pewne wymogi.Mozesz sprawdzic te wymogi tez na stroni USCIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na prace nie ma trybu przyspieszonego. Taki tryb najczesciej ma travel documnet (jesli jest to uzasadniony wyjazd typu emergency). EAD mozna przyspieszyc tylko wtedy kiedy jest blednie wydane i jest to wina USCIS (a i to rzekome 'przyspieszanie' w rzeczywistosci rzadko sie zdarza) lub jesli jest to "matter of life or death" (na papierze oczywiscie, bo w rzeczywistosci i tak nie ma mozliwosci przyspieszenia niczego). W innym przypadku mozecie dzwonic, pisac i pozostanie i tak glucha cisza. Expedited processing jest gwarantowany dla pewnych spraw po wypelnieniu odpowiedniej formy i zaplaceniu extra $1,000. Taki przyspieszony proces nie istnieje dla I-765.

W jej 'papierkach' tez brakuje czegos i dlatego nie nalezy jej sie pozwolenie na prace do momentu wyprostowania sprawy. Nawet gdyby 'papierki' byly w porzadku to tak jak Ci napisalam - nie ma zadnego przyspieszenia dla tej petycji. Inaczej gdyby minelo ustawowe 90 dni, dokumenty byly w porzadku a Ty bys nadal nie miala EAD - wtedy i owszem, sprawe mozna przyspieszyc. Kiedys jeszcze rejonowe USCIS wydawaly pozwolenia na prace kiedy cos sie przeciaglo itp. - teraz juz to wstrzymali.

Ludzie probowali rozne cuda: wysylali oferty pracy, kontrakty itd. I na nic. Dlatego setki razy powtarzam: zanim wyslesz dokumenty o legalizacje pobytu - upewnij sie, ze masz wszystko dobrze, bo potem sa sytuacje, ze dostajesz RFE i nie masz mozliwosci dostania pozwolenia na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...