Skocz do zawartości

Waiver I No Objection Letter


magga

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jestem w U.S na J1 wizie od 2006 roku jako research scholar, kilka miesiecy temu dostalam przedluzenie wizy na kolejny rok. W miedzy czasie zaszlam rowniez w ciaze :( no i w najblizszym miesiacu wyjde za maz. W zwiazku z zaistnialymi okolicznosciami, po wygasnieciu J1 wizy nie chce wracac do Polski (podlegam pod sekcje 212(e)). Chcemy wystapic o green card („prawie” maz jest obywatelem U.S) ale wiem ze najpierw musze uzyskac waiver. I tu mam pytanie:

Bede wystepowac o „no objection letter” - czy w liscie do ambasady musze uzasadniac dlaczego wystepuje o waiver, i jesli tak, to czy lepiej powolac sie na chec kontynouwania pracy naukowej (co jest poniekad prawda, tyle ze nie w obecnym laboratorium i nie z obecnym szefem)czy raczej na sytuacje rodzinna (chec pozostania z mezem i dzieckiem, co jest w sumie glownym powodem)

To samo dotyczy aplikacji o waiver wysylanej do D.S. gdzie tez musze zalaczyc „statement demonstrating why the exchange visitor is eligible to receive a waiver” .

Czy ktos wie, ma moze juz za soba caly ten proces, co powinnien zawierac taki statement? Mowia, ze ponoc najlepiej byc szczerym ale jakos zycie mnie nauczylo, ze szczerosc nie zawsze poplaca (niestety).

Bede wdzieczna za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Nie ma jednej drogi dla kazdej osoby aby starac sie o waiver. Kazda sprawa jest inna. Co innego jesli ktos jest jako research scholar co innego jesli ktos jest trainee. Inaczej podchodzisz do sprawy jesli chcesz tu wyjsc za maz (co nie jest zadnym powodem do uzyskania waivera, chyba ze chodzi tu o hardship). Kazdy prawnik (jesli mowimy tu o prawnikach) ma swoj sposob na prowadzenie sprawy i wie, ze np. w przypadku kiedy wpisze sie XXX USCIS zatwierdza sprawe, a w przypadku kiedy wpisze sie YYYY sa problemy. Kiedys waiver bylo prosto uzyskac (podobnie jak przedluzenie wizy czy zmiane statusu), teraz kiedy jest tak jak jest - waiver stal sie sprawa troche bardziej skomplikowana. Ciezko komus podpowiedziec co ma wpisac jesli nie zna sie do konca sprawy i nie widzi sie dokumentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne podpiecie;) J1 od 07.2006 i 212e. Co ciekawe mąż ma J2 od 09.2007, a 212e nie ma...(???) doczytalam sie ze to niewazne, ze i tak 212e obowiazuje.. no i jaka procedura zeby dostac waiver bedąc research scholar??

dzieki

pozdrawiam

Aga

Ja juz uporalam sie z "No objection letter", ambasada byla blyskawiczna, wyslali mi NOL w ciagu nie calych dziesieciu dni. Ostatecznie jako glowny powod podalam chec kontunuowania pracy badawczej, przy czym zaznaczylam ze moj program nie byl sponsorowany przez rzad polski i przez caly czas prowadze scisla wspolprace z krajem no i jak mi pozwola zostac to nadal bedziemy sobie wspolpracowac - wiec korzysci dla obu stron :P. O mezu i dziecku tez wspomnialam co by miec czyste sumienie:). W kazdym razie udalo sie. Wyslalam wszystkie papiery do U.S. Department of State Waiver Review Division i po jakims miesiacu oni wydali Favorable Recommendation i mieli to wyslac do USCIS, a USCIS ma wydac ostateczna decyzje- na ktore ciagle jeszcze czekam, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...