Skocz do zawartości

Przyszly Maz W Ameryce, Ja W Polsce..pytanie Do Kariny


alena

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Karino.

Tak w wielkim skrocie. Przejrzalam bardzo duzo materialu ale nie znalazlam odpowiedzi na moja sytuacje. Przekroczylam wize w Stanach 2 lata. Jeszcze 8 lat nie moge tam wjechac. Moj przyszly maz jest rozwodnikiem i z tego co pamietam polski sad musi uznac jego rozwod....czas, ja nie nadaje sie na wize K1. Chcielismy pobrac sie w Polsce, nie byloby latwiej zawrzec zwiazek malzenski np. Hiszpanii ?Jak wtedy wygladaloby uznanie tego zwiazku przez USA i Polske. Ulatwiloby czy skomplikowalo sytuacje jeszcze bardziej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz zobaczyc w Hiszpanii jakie sa procedury aby zawrzec zwiazek malzenski ,spytaj sie tez w Polsce jak bedzie z wpisaniem tego slubu do Urzedu Stanu Cywilnego .

Wlasnie chcialam wiedziec przede wszystkim czy tez potrzebna jest zgoda polskiego sadu

Wlasnie chcialam wiedziec przede wszystkim czy tez potrzebna jest zgoda polskiego sadu

I jeszcze jedno bardzo wazne pytanie. Mialam w Californi wypadek samochodowy, bylam kierowca. Dobe przelezalam w szpitalu. Dostalam bardzo wysoki rachunek, ktorego nie bylam w stanie uiscic. Wyjechalam stamtad i ta sprawa pozostala niezamknieta. Co moze mnie czekac jak tam wroce. Czy moga mnie o cos pytac/ czy maja to gdzies zanotowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz slub w Hiszpanii i tamto prawo sie liczy i dlatego zasiegnij informacji jak tam to wyglada a potem mozesz pujsc do swojego USC i sie spytac jak bedzie wygladac sprawa jak bedziesz chciala zalegalizowac slub ten w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie chcialam wiedziec przede wszystkim czy tez potrzebna jest zgoda polskiego sadu

I jeszcze jedno bardzo wazne pytanie. Mialam w Californi wypadek samochodowy, bylam kierowca. Dobe przelezalam w szpitalu. Dostalam bardzo wysoki rachunek, ktorego nie bylam w stanie uiscic. Wyjechalam stamtad i ta sprawa pozostala niezamknieta. Co moze mnie czekac jak tam wroce. Czy moga mnie o cos pytac/ czy maja to gdzies zanotowane?

jesli dlug zostal oddany pod sad a potem do collection agency to masz tzw judgment na swoim koncie.

Nie jest to przestepstwo ale obciazone finansowow konto jest problemem, gdy zechcesz zyc w US,

odpowiedzialnosc przechodzi tez na malzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...