Skocz do zawartości

Na Stałe Do Usa


BMDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Studia wcale nie musza byc kosztowne, zalezy co i gdzie sie studiuje, nie trzeba od razu ksztalcic sie na MITcie albo Berkeley, zreszta to zalezy co rozumiesz jako 'kosztowne', studia 4K$ za semestr sa kosztowne czy nie? Mozna poza tym wziasc kredyt na studia i splacac go po skonczeniu nauki.

Z druga czescia Twojego postu zgadzam sie w 100%. To jest najlepsza droga do zamieszkania tutaj na stale. Zaczac sensowne studia w Polsce, przyjezdzac tu co roku na W&T, zarobic kase, podszkolic jezyk, zorientowac sie na kogo i gdzie jest zapotrzebowanie, poznac ludzi wyrobic sobie znajomosci i kontakty i dopiero podjac decyzje czy chce sie tu zostac.

Nie no moge poczekac do 18-stki czy 19-stki tylko dla mnie oznacza to, ze czym szybciej tym lepiej, szybciej do obywatelstwa chociaz nie wiem dokladnie na czym to polega, ale 3 czy 4 lata w USA.

Co do pracy, mojego ojca znajomy prowadzi w USA studio nagran, mam (prawie) prace zalatwiona oczywiscie zanim pojade to uzgodnimy, propozycja 10USD/h na poczatek.

Szybciej moze okazac sie glupiej, zamiast szybko zrob to sprytnie i z glowa i raczej przygotuj sie na 10 lat a nie 3-4 i sprawdz lepiej na czym to polega np. tutaj bo z tego co piszesz wynika, ze nie masz bladego pojecia jakie sa procedury.

Co do pracy to akurat najmniejszy problem, bo jej w US nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...