Skocz do zawartości

Na Stałe Do Usa


BMDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym poznać odpowiedz na nastepujace pytania

-Czy do USA mozna jechac w wieku 17 lat bez opeikunów itp czy musze poczekac do 18-stki

-Jak wyjechac do stanow na Stale

-Czy wyksztalcenie w tym przypadku ma jakies znaczenie - jak w tym wieku (16 lat) mam podstawowe

-Koszty - bilet - jesli dobrze pamietam 1600 zl w jedna strone - wiza ? - dodatkowe koszty zwiazane z wyjazdem.

Prosze przyblizyc mi rowniez koszty wynajmu mieszkan, z tego co sie orientuje tanio nie jest min.900 USD/mc i czy 1500USD starczy na poczatek, zalozmy 2/3tygodnie.

Prace mam prawie zalatwiona w studiu nagran, wiec z utrzymaniem nie bedzie problemu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie zlapia na pracy na czarno to pozegnasz sie z USA na zawsze ,,

Jak masz jechac to na wizie pracowniczej ale tej nie dostaniesz teraz ,co do wizy to chyba masz na mysli turystyczna i mozesz sie onia starac sam i leciec tez sam..

Co do biletu to chyba sobie zartujesz z tym biletem w 1 strone na wizie turystycznej,no chyba ze chcesz byc zawrocony tym samym samolotem ..

A i prawie to nie to samo co napewno i jak narazie to niby masz miec prace ...

ps poczytaj dobrze dzial emigracja i bedziesz wiedzial kto i na jakich zasadach moze leciec do USA na stale i kto moze sie tam starac o pobyt staly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-można, pod opieką stewardesy, ale jak dasz sam sobie radę na lotnisku to i bez

-najlepiej skończyć jakieś dobre studia, np. inżynierskie

-wykształcenie to kluczowa sprawa

-biletu w jedną stronę-tak jak napisał sly- raczej nie należy kupować, nawet jeżeli masz taką możliwość, bo Cię zapakują z powrotem w ten sam samolot

-koszty mieszkań: ale gdzie? bo to tak samo jak byś sie zapytał o koszty mieszkań w Polsce, inne będą na starówce w Krakowie z widokiem na Kościół Mariacki inne w Koziej Wólce z widokiem na stodołę sołtysa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Czy do USA mozna jechac w wieku 17 lat bez opeikunów itp czy musze poczekac do 18-stki - mozna ale po co sie spieszyc ?

-Jak wyjechac do stanow na Stale - skoncz dobre studia znajdz sposnora i zaltwiaj po jakims czasie zielona karte albo ozen sie z obywatelka

-Czy wyksztalcenie w tym przypadku ma jakies znaczenie - jak w tym wieku (16 lat) mam podstawowe - to bedziesz zbierla smieci za marne pieniadze. skoncz studia i proboj

-Koszty - bilet - jesli dobrze pamietam 1600 zl w jedna strone - wiza ? - bilet zawsze w 2 strony , im wiecej kasy tym lepiej na poczatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no moge poczekac do 18-stki czy 19-stki tylko dla mnie oznacza to, ze czym szybciej tym lepiej, szybciej do obywatelstwa chociaz nie wiem dokladnie na czym to polega, ale 3 czy 4 lata w USA.

Sponsora tzn ... ?

Co do pracy, mojego ojca znajomy prowadzi w USA studio nagran, mam (prawie) prace zalatwiona oczywiscie zanim pojade to uzgodnimy, propozycja 10USD/h na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze ty wyobrazasz to sie na wielkim "lajcie" uwierz mi ze cholernie ciezko jest niektorym dostac pobyt staly , obywatelstwo czy zielona karte :)) hmm to co maja inni nie znaczy ze ty tez to musisz miec... jesli masz zapewniony dom , prace ,masz bogatych rodzicow to niech juz twoj tatus wysyla pieniazki skoro prowadzi studio nagran musi byc nadziany wiec moze i prawnika dostanie ktory wszystko zalatwi za ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta praca bedzie legalnie? Bo chyba nie -- to znaczy, on ci zaplaci, ale nie bedzie ciebie sponsorowal na odpowiednia wize, wiec bedziesz pracowac na wizie turystycznej, co nie jest legalne.

Studia tu sa baaaardzo kosztowne. Nawet z zapewnionym mieszkaniem i praca na pelen etat za $10/godzine nie zarobisz na studia.

Tak jak ktos tu wczesniej napisal, 'im szybciej tym lepiej' akurat w twoim wypadku nie jest prawda, bo przyjedziesz tu bez statusu i bez wyksztalcenia. Ryzykujesz sporo bedac nie legalnie, i szanse ze zarobisz na zycie sa nikle, raczej bedziesz skazana na marne platne prace bez ubezpieczenia. Znacznie lepiej skonczyc szkole w Polsce i zalapac sie na studia. Mozesz wtedy wyjechac legalnie na Work and Travel, pracowac sobie w USA przez 3 miesiace, zobaczyc realia kraju i wtedy zdecydowac sie na staly pobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...