Skocz do zawartości

Infopass


ella

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj minelo 90 dni od moich Notice of Action (aplikuje o zielona karte przez malzenstwo z obywatelem), nie dostalam jeszcze pozwolenia na prace i na jutro jestem umowiona na InfoPass w tej sprawie. Wiem, ze interim EAD nie jest juz wydawane i zastanawiam, sie czy ta jutrzejsza wizyta w czyms mi pomoze, bo slyszalam, ze czasami trzeba czekac 120 dni aby interweniowac (mimo ze na ich stronie internetowej mowia o 90 dniach). Co moze powodowac to opoznienie? Juz mam tysiace mysli w glowie. Czy moze to miec cos wspolnego z przesiedzeniem wizy? I czy w ogole jest bezpieczne jesli pojde do urzedu imigracyjnego bedac teraz "out of status", ale ze zlozona aplikacja o zielona karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Hej Ella,

Co masz na mysli piszac, ze Interim EAD nie jest juz wydawane? Dzis minelo 100 dni od NOA, dzwonilam na infolinie i bardzo mila pani poinformowala mnie, ze w ciagu 45 dni powinnam dostac Interim EAD wlasnie. Po przeczytaniu Twojego postu myslalam, ze moze cos zle zrozumialam. Pare godzin pozniej dzwonilam na infolinie jeszcze raz, tym razem w sprawie EAD meza (taka sama sytuacja, ale wczesniej nie bylo go w domu i nie mogalam poprosic o Interim EAD dla niego bez jego obecnosci) i powiedziano mi to samo. Jak to wiec jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do jesieni 2006 lokalny office mogl ci wbic pieczatke do paszportu, ktora sluzyla jako pozwolenie na prace, jesli nie otrzymalas EAD w ciagu 90 dni. Teraz juz tego nie robia, jedynie moga zrobic service request i zapytac co sie dzieje z Twoja sprawa. Ja dostalam aprobate EAD tydzien po moim infopass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani na infolinii powiedziala, ze zrobia service request i na podstawie tego w ciagu 45 dni dostaniemy interim EAD, a jesli nadal nie, to zeby znowu dzwonic. Czyli o ile dobrze rozumiem nazwa zostala taka sama, tyle ze zamiast na poczekaniu wbijac pieczatke w paszport teraz musimy czekac az NBC wyda pozwolenie, czy tak? Zakladam tez, ze na dzien dzisiejszy nie ma sobie co glowy zawracac z infopassem, a moze sie myle i moze oni jednak moga cos wiecej powiedziec niz na infolinii, jak myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pani na infopass nawet nie zrobila service request, tylko zadzwonila do Missouri, gdzie byly moje papiery i rozmawiala z kims tam, po czym powiedziala mi ze oficer wlasnie w tym momencie pracuje nad moja sprawa, wszystko jest z nia ok i naprawde niedlugo bede miala odpowiedz. Moj status online nie zmienil sie do 14 sierpnia, wiec nie wiedzialam ze mialam aprobate juz 9 sierpnia i zadzwonilam na infolinie 11 sierpnia, kiedy to poprosilam o service request. Oni maja 45 dni na odpowiedz na twoj service request, mi odpowiedzieli w ciagu miesiaca, ze sprawa juz jest zatwierdzona. Jesli wyciagna twoja sprawe z calej kupy spraw, zeby odpowiedziec na serviece request, to mam nadzieje ze tez od razu ja rozpatrza, bo zwroca uwage ze juz minelo tyle czasu. Czy mieliscie jakies RFE, moze to opoznia otrzymanie EAD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za infrmacje. Niestety mielismy RFE, twierdzili ze nie mam podstaw by starac sie o PR i ze mam im doslac dodatkowe dokumenty, wiec odeslalam im po raz kolejny polowe oryginalnego pakietu:D Wyslalam cala sprawe do Chicago, a potem dostalam NOA z Lee's Summit, moze podczas tej przesylki zaginela czesc moich dokumentow, bo jak nie to ja juz nie wiem. bo jestem absolutnie pewna ze za pierwszym razem wyslalam kompletny pakiet. Na stronie USCIS ostatnia data ze cos robili jest na 17 wrzesnia (dwa dni po biometrics) do meza I-765 i I-485 + mojego I-765. Do mojego I-485 (tu bylo RFE) jest 25 wrzesnia, kiedy to odpowiedz na RFE dostali. Od tamtego czasu obie sprawa leza i kwicza, zadnych updates. Jak wczoraj rozmawialam z pania na infolinii to mowila, ze RFE do I-485 nie ma nic wspolnego z I-765 i ze i tak powinno bylo byc zatwierdzone w 90 dni, nie wiem ile w tym prawdy, bo Karina nieraz pisala ze kazde RFE opoznia sprawe. Zreszta maz nie mial zadnych RFE (mial za to dosc ciekawa aplikacje, haha) i tez nadal nic. Myslisz ze w mojej sytuacji mozna jeszcze cos zrobic by cala sprawe przyspieszyc czy po prostu cierpliwie czekac? Zreszta z tego co czytalam to po service request na ogol sie sprawy dosc szybko juz posuwaja, mam nadzieje ze i w moim przypadku tak bedzie, bo za 20 dni wygasa mi prawko:( Chyba bede musiala je sobie odnowic (o ile w ogole mi sie uda, bo jestem na wizie studenckiej) na stare nazwisko, a potem wyrabiac jeszcze jedno. Uroki biurokracji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...