Skocz do zawartości

Co Z Wizami?


kuba_grd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

W gazecie Agora nr 28, jeden z artykułow (tytuł: "Frend") poświęcony jest współpracy polsko-amerykańskiej. Artykuł napisany dow[beeep]nie, nieco ironicznie choć oddający prawde, jeśli chodzi o nasze "korzyści" wynikające z tej współpracy. Autorzy odnieśli sie też do tematu wiz, cyt.: "Wizy do Ameryki, oprócz talibów i nas, polskich przyjaciół, zniesione mają wszyscy. Może by i Amerykanie znieśli tę upokarzającą procedure równiez dla nas, gdyby nie mieli nas za takich durnych sługusów, którzy zrobia wszytko, czego sie od nich zażąda, w zamian niczego nie żądając". Jest to oczywiście "gdybanie" autorów, warto przecytac cały artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani agora ani zaden inny pseudo informator nie jest zrodlem informacji tak powaznych jak zniesienie wiz

zacznij odwiedzac rzadowe strony US tam mozesz dowiedziec sie tresciwych info

na tym forum jesli ktos bedzie wiedzial prawdziwe rzetelne info tez

da znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja dorzuce cos od siebie,

gdzies mi sie obilo o uszy (jakas gazeta polonijna pisala) ze podobno ma byc zawarta lub juz jest jakas umowa pomiedzy PL a USA odnosnie wyjazdow na okres jednego roku z pozwoleniem do pracy,

bede mial niedlugo te gazetke w reku to doczytam dokladnie o co chodzilo ale moze ktos cos slyszal lub czytal gdzies w necie? :-)

a co do zniesienia wiz to mi sie wydaje ze to tylko utrudni co niektorym wyjazd lepiej chyba byc zawroconym z ambasady niz z lotniska juz w USA, swoja droga 'visa waiver program' to zapewnia chyba 90 dni pobytu bez koniecznosci posiadania wizy, niech mnie ktos poprawi jesli sie myle

A przypadkiem nie chodzi o Kanade ? Bo taka wlasnie umowe podpisala Polska z Kanada (ma byc jakos na dniach oficjalnie zatwierdzona). Wiecej tutaj : http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=11216

Jakos nie wydaje mi sie, zeby USA poszlo na to samo, biorac pod uwage, ze nie spieszy im sie, aby zniesc wizy dla Polakow ze wzgledu na zbyt duzy odsetek odrzuconych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanada, tez dobrze :) Bede mial okazje pewnie pojechac rowniez do Kanady "niedlugo" :D A wie ktos moze jak to jest jesli chcialbym tam wrocic ponownie na rok do pracy/zwiedzania? Chodzi mi o to ze np. pojade sobie do Kanady. Pozwiedzam, popracuje, a po roku wrócę do PL. Czy bede znow mogl bez zadnych problemow wyjechac na rok do Kanady? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...