Skocz do zawartości

I-864


mareq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam male pytanie dotyczace I-864. Czy ktos moze wyjasnic podkreslona czesc?

"If you included the income of the intending immigrant who is your spouse (he or she would be counted on line 21a),evidence that his/her income will continue from the current source after obtaining lawful permanent resident status must be provided."

Jestem legalnie zatrudniony na uczelni na 1/2 etatu i nie moge rozszyfrowac o jaki evidence chodzi? Zaswiadczenie z uczelni ze bede ich pracownikiem prze rok? :) ? Zaswiadczenia podatkowe z poprzednich lat? Dolacze ze to ja jestem sponsorowany.

Dzieki serdeczne z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jestem sponsorowana przez meza ( slub z obywatelem w USA ) i mam pytanie bo nie chce meza wprowadzac w blad.

On placi tax regularnie , jest mu odciagany z wyplaty przez pracodawce.

W instrukcji do formy I-864 wyczytalam ze mamy zalaczyc kopie zwrotu taxu federalnego ,lacznie z W-2.

Wyszczegolniona jest rowniez forma 1099.

Czy ktos ,kto to juz robil ( podobny przypadek ) moze mi napisac konkretnie nazwy wszystkich form podatkowych ,ktore musza byc zalaczone ?

Maz ,wiadomo jak to facet nie ma pojecia co ma przyniesc .

Oczywiscie wiem ze w instrukcji jest napisane ale on chcialby nazwy form .

Z gory dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coralka... to sa podstawowe numery form znane chyba kazdej osobie, ktora pracuje w USA. To sa juz nazwy - te numery to sa nazwy. Kazdy kto powie Ci "W-2" badz zapyta czy dostajesz "1099" bedzie pytal do formy do rozliczen podatkowych, ktore zna kazdy pracownik. Nie bardzo rozumiem jak Twoj maz nie wie co to jest.... Dlatego urzad imigracyjny podaje te nazwy, bo tak jak wspomnialam - kazdy wie co to jest. Dodam, ze I-864 wypelnia sie inaczej jesli ktos ma w-2 a inaczej jesli ma 1099 - sa inne wymogi, inne listy itd.

Jesli macie problem z tymi formami, popros kogos zeby sprawdzil Ci wszystkie dokumenty tak na wszelki wypadek, bo szkoda zebys miala problemy w urzedzie imigracyjnym, badz zeby urzad mial watpliwosci. Wierz mi, ze wiem co mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Karino - nie chcialam juz pani dzis zabierac wiecej czasu bo zdaje sobie sprawe jaka pani jest zajeta.

Ja tez dzisiaj nie dysponowalam duza iloscia czasu.

Jesli pani pozwoli to dam pani znac jak bede miala przed oczami te formy W-2 z trzech ostatnich lat.

Zgodnie z pani sugestia zadzwonilam do lekarza i dowiedzialam sie ze akceptuja forme I-693 expires 08/31/09 .

Moge przyjsc z wydrukowana albo pobrac u lekarza.

Gdybym miala zrobic wszystkie badania to bedzie to okolo $550 ( da sie przezyc ).

Mnie sie nigdzie nie spieszy ,nie mam noza na gardle .

Chcialam pokompletowac to ,co jest potrzebne , popytac ,poradzic sie ,zeby pozniej latwiej przez to przejsc.

Papiery mam zamiar wyslac za okolo miesiac wiec bez stresu.

Pozdrawiam i dziekuje za dotychczasowa pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...