Skocz do zawartości

Prosba O Opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej:)

Planuje rozpoczac nauke w Collegu,a aktualnie przebywam w USA. I teraz mam dwie drogi do wyboru...zostac tu i starac sie o zmiane statusu, albo wracac w pazdzierniku do Polski, aby starac sie o wize, po czym wracac po miesiacu spowrotem na zimowy semestr...Czy czesto zdarza sie odmowa wizy studenckiej w Polsce?? Ktora droga jest lepsza i mniej stresujaca??

Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz status w USA a to tez nie jest latwe to jesli wylecisz po za USA np do Polski to juz na tym statusie nie wrocisz do USA i wteyd musisz sie starac o wize studencka w Polsce aby dalej sie uczyc..Wszystko zalezy jaka to szkola,czy masz wystarczajce srodki -sponsora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktorakolwiek wybierzesz nie ma zlotego srodka,tak ze nie stresuj sie bo to procedura ktora trzeba przejsc i stres nic nie pomoze

Musisz wiedziec ze bedziesz musial przedstawic srodki finansowe (dowody) lub sponsora z takimi dowodami ze cie stac studiowac w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zmiana na status studencki nie jest trudna, o ile masz sponsora, ktory pokaze wystarczajce srodki na koncie(kwota rozni sie zaleznie od szkoly). Ja nie mialam problemu, a przedluzalam moj status juz kilka razy. Rok temu polecialam do Polski po wize i rowniez bez problemu dostalam. Starajac sie o wize studencka pamietaj, zeby wziac wszystkie dokumenty, bo konsul bedzie o nie pytal. Liste potrzebnych dokumentow mozesz znalezc na stronie http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html. Mnie konsul pytal kto placi za moja szkole, gdzie mieszkam, co studiuje i co zamierzam robic po studiach. Nie wolno sie denerwowac, trzeba pewnie odpowiadac na pytania i powinno byc OK. Oczywiscie zawsze jest ryzyko odmowy, ale nie wydaje mi sie ze jest ono przewazajace. Glowa do gory i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwuletnim pobycie w Stanach poszlam do Konsulatu 4 dni po przylocie do Polski, a tydzien pozniej bylam spowrotem w Stanach (wrocilam wlasciwie tylko po wize). Wize dostalam od reki, prosili tylko o I-20 i dokumenty o wize, nawet gwarancji srodkow finansowych nie chcieli (chociaz oczywiscie mialam ze soba wyciag z konta), o wiezach z Polska nie wspominajac. I-20 bylo wystawione na 3 lata, wize dostalam na 5. Cala rozmowa trwala moze 2 minuty (chociaz przed wejsciem do Konsulatu swoje na mrozie odstalam). Jak wiec widac nie ma reguly.

Warto jednak podkreslic roznice miedzy wiza a statusem wizowym. Zmiana statusu wizowego w Stanach i nowa wiza w Polsce (czy gdziekolwiek indziej poza Stanami) to nie to samo. O ile na statusie F-1 mozemy sie uczyc i legalnie przebywac w Stanach (o ile oczywiscie utrzymujemy status), to przy powrocie do USA moze byc niewesolo. Na wizie F-1 mozemy podrozowac poza granice Stanow i nie powinno byc problemow z wjazdem do USA (przynajmniej teoretycznie). Zreszta jak pisal Sly6, " jesli wylecisz po za USA np do Polski to juz na tym statusie nie wrocisz do USA i wtedy musisz sie starac o wize studencka w Polsce aby dalej sie uczyc", a taka wize moga Ci dac, moga tez nie. Jak Ci jej nie dadza teraz to oczywiscie, ze bedzie szkoda, ale wyobraz sobie ze brakuja Ci powiedzmy dwa semestry do dyplomu, a tu nagle Twoj najlepszy przyjaciel w Polsce bierze slub, a Ty sie wahasz, czy mozesz pojechac. Albo jeszcze lepiej, jedziesz do Polski i nie dostajesz nowej wizy, to dopiero bedzie rozpacz, prawda? A i takie przypadki byly. Przemysl wiec dobrze wszystkie za i przeciw w Twojej sytuacji i do dziela!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
Kamil_ tylko ze nie wiadomo czy bys tam dostal tez zmiane statusu ,czasami to sie udaje a czasami nie i o tym nalezy pamietac.

Nie slyszalam, zeby ktos dostal odmowe zmiany statusu w USA. Chyba, ze cos przeskrobal, albo mial grosze na koncie badz brak sponsora. Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwuletnim pobycie w Stanach poszlam do Konsulatu 4 dni po przylocie do Polski, a tydzien pozniej bylam spowrotem w Stanach (wrocilam wlasciwie tylko po wize). Wize dostalam od reki, prosili tylko o I-20 i dokumenty o wize, nawet gwarancji srodkow finansowych nie chcieli (chociaz oczywiscie mialam ze soba wyciag z konta), o wiezach z Polska nie wspominajac. I-20 bylo wystawione na 3 lata, wize dostalam na 5. Cala rozmowa trwala moze 2 minuty (chociaz przed wejsciem do Konsulatu swoje na mrozie odstalam). Jak wiec widac nie ma reguly.

Warto jednak podkreslic roznice miedzy wiza a statusem wizowym. Zmiana statusu wizowego w Stanach i nowa wiza w Polsce (czy gdziekolwiek indziej poza Stanami) to nie to samo. O ile na statusie F-1 mozemy sie uczyc i legalnie przebywac w Stanach (o ile oczywiscie utrzymujemy status), to przy powrocie do USA moze byc niewesolo. Na wizie F-1 mozemy podrozowac poza granice Stanow i nie powinno byc problemow z wjazdem do USA (przynajmniej teoretycznie). Zreszta jak pisal Sly6, " jesli wylecisz po za USA np do Polski to juz na tym statusie nie wrocisz do USA i wtedy musisz sie starac o wize studencka w Polsce aby dalej sie uczyc", a taka wize moga Ci dac, moga tez nie. Jak Ci jej nie dadza teraz to oczywiscie, ze bedzie szkoda, ale wyobraz sobie ze brakuja Ci powiedzmy dwa semestry do dyplomu, a tu nagle Twoj najlepszy przyjaciel w Polsce bierze slub, a Ty sie wahasz, czy mozesz pojechac. Albo jeszcze lepiej, jedziesz do Polski i nie dostajesz nowej wizy, to dopiero bedzie rozpacz, prawda? A i takie przypadki byly. Przemysl wiec dobrze wszystkie za i przeciw w Twojej sytuacji i do dziela!

Ja bedac na statusie polecialam do Polski na wakacje i poszlam z I-20 i wszystkimi potrzebnymi dokumentami do konsulatu i tez bez problemu dostalam wize studenka. Natomiast konsul mnie pytal kto mnie sponsoruje i dlaczego, gdzie mieszkam, ile place za czynsz i co zamierzam robic po skonczeniu studiow, takze wszystkim starajacym sie o wize studencka radze, zeby przygotowali sie na podobne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...