Skocz do zawartości

Bilet Powrotny....czy Jest Konieczny?


eyeore

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Moge kupic bilet w druga strone w normalnej cenie. Czy jesli bede mial 2 bilety(one way) zamiast jednego w obie to bedzie wszystko ok?

Zwrocic biletu nie moge, wiec wolalbym uniknac kupienia kolejnego biletu w obie strony.

Jak to wyglada na odprawie w usa, trzeba pokazac bilet czy po prostu pytaja czy mamy? Bo kupilem bilet online, wiec mam tylko numer rezerwacji, nie mam fizycznego biletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I ja się podepnę pod ten temat, bo też mam kupiony już bilet do USA i z powrotem i chciałbym wiedzieć, czy jak urzędnik zapyta o bilet powrotny, to co mu okazać? Jak leciałem pierwszy raz to w Warszawie dostałem trzy kartki w takim folderze moich linii lotniczych. Jednej bilet był do Amsterdamu, a drugi z Amsterdamu do Chicago. Trzecia kartka to "E-ticket trip summary and receipt" i tam miałem wyszczególnione wszystkie loty/rezerwacje, czyli:

Endorsements:

From: To:

Warsaw Amsterdam

Amsterdam Chicago

Chicago Paris

Paris Warsaw

Obok tego w rzędzie kod lotniska (np. WAW, Flight: LO itp.; CL - nie wiem, co to znaczy, ale jak leciałem do to zaznaczyli Q a nazad to L; Date, Time, ST, BAG itd.). Wszystko w rzędzie i przypisane do poszczególnych lotów.

I to jest właśnie dowód (te dwa ostatnie loty z Chicago do Paryża i z Paryża do Chicago), że zarezerwowało się i wykupiło bilet powrotny, czy tak? Aha, bilet kupowali mi w Stanach znajomi i to też pisze na bilecie (Issued at NY itd.). Pytanie może głupie, ale wcześniej nie pytano mnie o bilet powrotny, a jednak chciałbym wiedzieć jak to ewentualnie wygląda i czy wspomniana kartka jest takim właśnie dowodem dla urzędnika na terminowe opuszczenie Stanów (tak jak deklaruję pobyt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam Wszystkich!

Mam pytanie odnosnie biletow do USA. Otoz wybieram sie w te wakacje do Stanow do pracy - mam wize pracownicza J1. Nie wiem jeszcze kiedy dokladnie bede wracal do Polski, aczkolwiek nie mam zamiaru przekraczac dopuszczalnych (tj. legalnych) dat okreslonych na wizie. Kupilem wiec na razie bilet tylko w jedna strone (one way ticket). Czy w zwiazku z tym moge spodziewac sie na lotnisku jakichs problemow ze strony urzednikow/oficerow imigracyjnych? Czy tego typu problemy maja tylko ludzie wyjezdzajacy do USA na wizie turystycznej?

Dziekuje za wszelkie mozliwie wskazowki i odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest typowa wiza pracownicza i obejmuje krotki okres czasu i jesli urzednik zobaczy ze nie masz zamiaru wracac na czas to Cie nie wpusci,,co innego majac wize studencka-pracownicza na dluzszy okres czasu

Na Twoim miejscu zmienilbym bilet lotniczy bo mozesz o wiele wiecej stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...