Skocz do zawartości

Założenie Konta W Polsce Mieszkając Za Granicą


KW

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jestem tu już 3 lata

Przed wyjazdem upożądkowałam wszytkie sprawy w Polsce

pozamykałam konta w banku, bo raczej nie mialy mi byc w najbliższym czasie potrzebne, itp

Byłam w lipcu w domu na urlopie i z takich czy innych powodów na dzień przed odjazdem zaoferowano mi sporą sumę pieniędzy gotówką, których nie wzięlam bo nie lubie latać ze zbyt grubym portfelem - sprawe odlożyliśmy na potem, gdy sobie otworzę w polsce konto.

I teraz pytania:

1. czy bez przyjeżdżania do polski moge otworzyć tam konto w Banku?

a jeśli nie to 2.

Ile kosztowałby przelew z polski do USA zakładając ze nie mam rachunku w żadnym z ogólnopolskich banków?

dzięki z góry

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będąc fizycznie w Polsce praktycznie nie masz możliwości założenia konta w polskim banku. Interesowałem się tym tematem na początku tego roku. Banki w realu odpadają w przedbiegach, a w bankach internetowych i tak w którymś momencie musisz wylegitymować się dowodem tożsamości, np. w momencie dostarczenia Ci dokumentów przez kuriera, musisz je odebrać od niego osobiście, okazując mu ID. Lata temu zakładałem konto w mBanku chyba (które potem bez sensu zamknąłem) i wtedy odbyło się to całkowicie onlajn bez kontaktu fizycznego z przedstawicielami banku, teraz nie dało rady. Możliwie, że nie sprawdziłem wszystkich, jeżeli coś znajdziesz daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka suma. Mozna kupic karte prepaid BZWBK, ktora ma dopisany nr konta (max na koncie 500zl jednorazowo chyba). I po 500zl wyjmowac w ATM. Tylko ktos musi karte kupic i wyslac do USA. Karta anonimowa.

Mozna tez zalozyc konto walutowe w BZWBK i wnioskowac o wydanie do niego karty walutowej w dolarach.

Dzienny limit transakcji to 40 000 $, dzienny limit wyplat to 2 000 $.

Wazna jest 2 lata, pierwszy rok bez oplat (w promocji), drugi rok kosztuje 10$.

Wyplata z dowolnego bankomatu kosztuje 1,50 $ (niezaleznie od wyplacanej kwoty).

Po uprzednim aktywowaniu w bankomacie mozna taka karte wyslac do USA (oczywiscie odpowiednio zapakowana, najlepiej tez zaplombowana) - nie wplacajac nawet jednego dolara na konto.

Jezeli karta dojdzie i zadna z plomb na niej nie zostanie naruszona (takie dodatkowe zabezpieczenie przez spisaniem numerow karty) - mozna wplacac dolary na konto w Polsce i wyplacac w USA.

Jezeli nie dojdzie w okreslonym czasie - wystarczy ja zastrzec w banku, mozna tez wnioskowac o duplikat karty (bez oplat) i probowac przeprowadzic te sama operacje ponownie.

Prowadzenie konta walutowego jest bezplatne. Kolejna zaleta to dostep do rachunku przez Internet.

http://www.bankier.pl/fo/karty/narzedzia/p...rodukt_id=11685

http://dlaciebie.bzwbk.pl/_items/doc/taryfa_dla_ciebie.pdf

http://dlaciebie.bzwbk.pl/_items/doc/zasad...rty_ludnosc.pdf

Szukalem informacji na temat zakladania konta w Polsce z zagranicy.

Nie znalazlem niczego pozytywnego - we wszystkich przejrzanych przeze mnie wariantach w pewnym momencie musi dojsc do spotkania z kurierem/przedstawicielem banku.

W mBanku bylo kiedys inaczej (na samym poczatku istnienia banku) i mozna bylo calosc zalatwic droga pocztowa - w pewnej chwili sie to zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze nie zalozy sie konta w BZ WBK bez fizycznej obecnosci w kraju. A karte prepaid moze kazdy kupic dla znajomego/czlonka rodziny bez podawania swoich danych. Kiedys mBank pozwalal na otwarcie konta bez kuriera, wiec duzo fraudow bylo dzieki temu, a teraz juz zaden bank nie daje mozliwosci otwarcia konta bez sprawdzenia danych na miejscu.

Ale zawsze zostaje notarialne upowaznienie dla pelnomocnika w Polsce, ktory otwiera konto dla osoby w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze nie zalozy sie konta w BZ WBK bez fizycznej obecnosci w kraju. A karte prepaid moze kazdy kupic dla znajomego/czlonka rodziny bez podawania swoich danych. Kiedys mBank pozwalal na otwarcie konta bez kuriera, wiec duzo fraudow bylo dzieki temu, a teraz juz zaden bank nie daje mozliwosci otwarcia konta bez sprawdzenia danych na miejscu.

Jasne, ja nie myslalem nawet o innym wariancie (czyli o otwarciu konta z USA).

KW napisala, ze przyjezdza czasem na wakacje - wiec przedstawiona przeze mnie opcja to wariant do zrealizowania podczas obecnosci w Polsce.

Moze tez zalozyc konto czlonek rodziny KW w Polsce i moglaby w ten sposob korzystac z karty tej osoby (po przeslaniu jej do USA) w bankomatach.

Mozna starac sie ewentualnie o wydanie karty dla pelnomocnika rachunku (ktorym bylaby KW) - bedzie to jednak, jak sie domyslam, ciezsze do wykonania podczas jej nieobecnosci w kraju.

Ale zawsze zostaje notarialne upowaznienie dla pelnomocnika w Polsce, ktory otwiera konto dla osoby w USA.

Nie jestem pewien czy w przypadku WBK zadziala. Nie dziala na przyklad w razie zmiany numeru telefonu, potrzebnego do nadzorowania przelewow internetowych.

Sam chcialem upowaznic czlonkow mojej rodziny do zmiany glupiego numeru w dokumentach - niestety nie jest to mozliwe, WBK nie przewiduje takiej opcji.

Jesli pelnomocnictwo nie daje nic w przypadku glupiego numeru, nie zadziala tez pewnie przy zakladaniu konta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie rady.

Wyjdzie chyba na to że poczekam do następnego urlopu,

pieniądze poleża trochę u kogos na koncie, nic im sie nie stanie.

Z zalożenia miały to być środki do pozostawienia w polsce, zamiast wymieniać w tę i spowrotem, no ale skoro nie mozna.

Miałam brać ta gotówkę, zwlaszcza po tamtym kursie dolara z lipca :)

Dzieki wielkie

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...