Skocz do zawartości

Aplikacja O Wizę Turystyczną W Usa?


Rekomendowane odpowiedzi

W chwili obecnej posiadam wazna wize J1, (konczy mi sie z koncem pazdziernika). Jestem w USA 3 raz - za kazdym razem z J1 na worku. Nigdy nie aplikowalam o zadna inna wize. Tym razem chcialabym zostac troche dluzej w USA - czy mozna tu na miejscu wyrobic sobie wize turystyczna? Czy latwiej jest ja tu dostac, niz w Polsce? Oczywiscie chcialabym zostac tu w celach turystycznych, jakieś 5 miesięcy :). Jak wyglada procedura? Z góry dziękuję za informacje wszelkiej masci :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Wysyłasz formę I-539, dołączasz krótki list zawierający wyjaśnienie dlaczego ubiegasz się o zmianę statusu na turystyczny oraz kilka dodatkowych papierów które uwiarygadniają Twoje podanie (bilans z konta, jakieś bilety, itinierary, rezerwacje etc.) W Twojej sytuacji nie powinnaś mieć problemów ze zmianą statusu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam do tego ze w USA zmieniasz status swoj tzn ze jesli bys chciala wrocic do USA a beda nadal potrzebne wizy to bedziesz musiala np w Polsce aplikowac o wize do paszportu ...

nie ma tez pewnosci ze taka zmiana statusu Ci sie uda,jednym sie udaje -drugim nie ,pamietaj tez o tym ze w Ambasadzie takie cos sie nie podoba jesli bys chciala w nie dalekiej przyszlosci wystapic o wize turystyczna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Daj znac jak Ci idzie i powodzenia :)

dobrzy ludzie doradzcie, bo do mnie teraz plotka dotarła taka, że dobrze by było załączyć do aplikacji o wizę jakieś oświadczenie od Amerykanina, mówiące, że on/ona będzie mnie wspierał finansowo(?) w trakcie mojego pobytu w USA. Czy to prawda? Jeśli tak, to co ma być na takim oświadczeniu?

Z tym poniekąd związane jest drugie pytanie: czy dobrze będzie jeśli w planie podróży napiszę że będę podróżowała z moim chłopakiem (Amerykanin), np: 2 tygodnie u jego brata, później 3 tygodnie u jego mamy... czy to będzie dobrze widziane??

pozdrawiam!

... co za zwizowany świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zadna plotka taka jest procedura ze musisz pokazac ze albo TY lub tez ktos moze Cie utrzymac przez ten czas i tym drukiem jest affidavit of support I134.

znajdziesz go na stronie:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis

Nie pisz ze to Twoj chlopak bo moga pomyslec ze bedziesz chciala legalizowac swoj pobyt na statusie turystycznym,napisz ze to twoj znajomy-kolega.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede starala zmienic wize z J1 na turystyczna. Po rozmowie z Karina (jeszcze raz dziekuje) doszlam do wniosku ze w mojej sytuacji bedzie lepiej jezeli sama pokaze ze mam srodki na koncie i moge sie sama utrzymac. Nie mam tutaj rodziny i wydaje mi sie ze w moim przypadku takie rozwiazanie bedzie najkorzystniejsze. Nie mam pomyslu jak moge pokazac ze obca osoba w USA chce mnie utrzymywac.... dlaczego? po co itd...

Zastanawiam sie tez czy bedzie mi potrzebny adwokat, czy moze sama moglabym podolac....

Znajomy ma mi dac namiary do polskiego adwokata: Darek z Manhattanu, nie pamietam nazwiska, ale moze ktos z Was cos o nim slyszal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...