Skocz do zawartości

Auto Z Usa


tartale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, sprowadzam auto z usa, przyplynie do niemiec, do bremerhaven, mieszkam w polsce, czy ktos sie orientuje czy moge tym autem jezdzic do czasu zmany tablic rejestracyjnych i przerobce swiatel, bo to trochce potrwa, zwlaszcza chodzi o przyjazd tym autem z portu w niemczech do polski? aha i co place w niemczech a co w polsce (ktore podatki) ? zeby bylo ciekawiej to auto ma ubezpieczenia w usa do konca listpada i ubezpieczenie jest na mnie, a pojazd certyfikat of title(kto jest wlascicilem auta) na mnie i na kumpla amerykanca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprawa jest w miare prosta.

Zebys mogl sie poruszac po polskich drogach pojazd musi miec aktualne badanie techniczne, co w przypadku auta z USA przynajmniej teoretycznie nie jest mozliwe bez przerobek technicznych. Nie jestem pewny na 100% ale badanie techniczne z USA nie jest w PL honorowane (unijne z tego co wiem juz od jakiegos czasu jest). Rozwiazaniem polowicznym sa tygodniowe tablice niemieckie, do ktorych nie musisz miec przegladu, ale raczej nie wyrobisz sie z procedura rejestracji w PL w 7 dni. Rozwiazanie najprostsze, choc nie do konca legalne - zaprzyjazniasz sie z diagnosta na stacji diagnostycznej, on dziwnym trafem przepuszcza auto na przegladzie i w tym momencie droga do rejestracji jest otwarta (pomijam reszte spraw papierkowych). Co do ubezpieczenia - wygodniej bedzie jak kupisz od razu polskie ubezpieczenie nie czekajac az tamto sie skonczy, bedzie Ci latwiej zarejestrowac - tamto ubezpieczenie w najlepszym wypadku musialbys przetlumaczyc, a i z honorowaniem go u nas mogloby byc roznie.

Pozdro,

Tom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepszy sposob na sprowadzenie autka do Polski, ale musi byc nowe z salonu w USA.

Konktretny przyklad kupno auta BMW 5 w USA, a odbior tego auta jest w Niemczech - znizka 7% i juz spelnione warianty europejskie oraz zadnego CLA i VATu na terytorium Niemiec. Teraz tylko do Polski i zaplacic wszystkie oplaty. BMW ma taka oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mozesz wracac na kolach jak wykupisz zólte tablic celne i ubezpieczenie. amerykanski ubezpieczenie nie bedzie honorowane w europie. cło i podatek w Niemczech a akcyza w Polsce. światła zmień bo beda Cie denerwowac po pewnym czasie a te wystaw na allegro. sprowadzam samochody i na tym akurat sie znam.

znam kilka lepszych sposóbów (i nie marne 7% rabatu) na sprowadzenie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli samochod jest starszy niz 6 miesiecy i ma przebieg wiekszy niz 6000km (o ile dobrze pamietam) rzeczywiscie oplaca sie sprowadzic auto przez Bremen

Pamietaj ze akcyze musisz zaplacic w Polsce do 3-4 dnich od momentu przekroczenia granicy.

Ubezpieczenie OC potrzebujesz unijne bo amerykanskie w nie obowiazuje. Co do tablic - wydaje mi sie ze mozesz poruszac sie na amerykanskich blachach po Polsce do 6 miesiecy.(ja jezdzilem przez ponad miesiac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...