Skocz do zawartości

Green Card-oczekiwanie


kaja23

Rekomendowane odpowiedzi

ja wyslalam dokumenty w polowie kwietnia, odciski mialam bardzo szybko, a pozniej tez musialam dosylac dokumenty jednak nie wydluzylo to mojego procesu... interview mam 30 wrzesnia, wiec czas od momentu wyslania dokumentow do interview (wraz z dosylaniem dokumentow- cos zabraklo o podatkach) to 5 miesiecy...

trzymajcie kciuki na interview!!!

dodam jeszcze, ze o GC ubiegam sie w Chicago

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde dosylanie dokumentow powoduje polozenie sprawy na tzw. hold. 5 miesiecy w Chicago to czas taki sobie - znam bardzo wiele osob, ktore mialy interview (w Chicago) po 3 -3,5 miesiacach. 5 miesiecy nie jest tragedia w porownaniu do osob, ktore czekaja 12 miesiecy, ale w tej chwili sprawy dosc przyspieszyly w Chicago. Z jednej strony to dobrze, z drugiej - nie za bardzo.

Aha, a tak w ogole bylam w szoku kiedy dzisiaj zadzownila do mnie kobieta i mowi, ze ma interview w ostatnim tygodniu wrzesnia, a dokumenty skladalismy na poczatku sierpnia. Nawet nie 2 miesiace czekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie, dlaczego nie jest dobrze ze sprawy przyspieszyly, czy ma to cos wspolnego z name check albo FBI?

Na visa journey sa osoby z lutego, ktore ciagle czekaja na list z data interview w Chicago, dlatego ja tak bardzo sie jeszcze nie martwie, u mnie minelo niecale 4 i pol m-ca, nie mialam zadnego RFE. Na pozwolenie na prace czekalam 105 dni, wiec na list z data interview tez sobie pewnie poczekam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mowisz o interview to nie ma tu konkretnej daty, ktorej musza sie trzymac wszyscy. Nie mozna tez porownywac statusu sprawy do innych spraw -mam na mysli, ze nie mozna zglaszac do kogos pretensji typu "Pan Nowak wyslal dokumenty pozniej ode mnie i juz ma date na interview, a ja nadala czekam". Jakkolwiek jesli sprawy sa w miare czyste - wtedy przechodza te sprawy pod wyznaczanie interview. Niektore sprawy sa opoznione, bo np. cos znaleziono i trzeba pewne rzeczy sprawdzic zanim wezwie sie aplikanta; sprawy sa opozniane jesli ktos ma RFE (czyli zadaja doslania czegos) - wtedy nie mozna takiej sprawy rozpatrywac do momentu az wymagane dokumenty zostana doslane; sprawy moga byc opoznione jesli dany office ma mnostwo spraw do rozpatrzenia; sprawy sa opoznione jesli ktos sie przeprowadza. I powodow moze byc jeszcze wiele. Nie mozna tez powiedziec, ze jesli ktos jest super czysty czyli nie mial konfliktow z prawem i ma dokumenty dobrze wypelnione to na 100% bedzie mial interview w ciagu 2 miesiecy, jakkolwiek dobrze jest zrobic wszystko co mozna zeby urzad mial jak najmniej watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze moze pytanie jest glupie, ale czy status hold pojawia sie na stronie uscis ?

bo ja mam caly czas case received and pending, to dobrze czy zle ? no i w sumie mam tylko 2 numery spraw..

niestety, z prawnikiem nie jestem sie w stanie skontaktowac ponownie, nie odpowiada na maile i telefony ;/ dlatego pytam na forum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za pomoc, sama nie wiem juz co myslec, jestes strasznie rozczarowana postawa prawnika, ktory wzial stosunkowo duzo pieniedzy i generalnie zrobil wszystko na "odwal sie" i teraz unika kontaktu i mega doceniam bezinteresowna pomoc :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...