Skocz do zawartości

Green Card-oczekiwanie


kaja23

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie,

1 sierpnia uscis otrzymal paczuszke z dokumentami o gc poprzez slub z obywatelem, tydzien temu mialam biometrics, jednak okazalo sie ze dokumenty sa niekompletne, mianowicie nasz prawnik dostal wiadomosc ze czegos brakuje. oczywiscie uzupelnil braki i wyslal do uscis, i tak sie zastanawiam : czemu my nie dostalismy informacji ze czegos brakuje tylko prawnik, i czy to moze spowodowac wydluzenie calego procesu ? dodam ze teraz juz jest wszystko ok.

mam problem, gdyz pod koniec listopada mam obrone mgr w polsce i myslalam ze do tego czasu dostane gc, teraz obawiam sie ze przez ten brak dokumentow moze sie to wydluzyc, prosze o rade.. czy jest szansa ze zdaze z gc ?

po jakim czasie po biometrics z reguly przychodzi zawiadomienie o interview ?

z gory dziekuje za pomoc

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze tylko adwokat dostal informacje o tym ze czegos brakuje zdaje mi sie ze tak czasami bywa. Moja sprawe rowniez prowadzil prawniki nie wszystka korespondencje dostawalem od uscis. Dostawalem pozniej kopie od prawnika i to mi zupelnie wystarczylo. W moim przypadku(sponsorowanie przez rodzica ale proces od pobrania odciskow taki sam) po okolo 3 miesiacach mialem interview gdzie po rozmowie dostalem pieczatk. wiec w wypadku gdybys miala komplet dokumentow to moze bys sie zmiescila. Nie chce zapeszac i 3mam kciuki abys dostala szybko swoja date na interview bo on niej zalezy pieczatka w paszporcie czyli green card. Choc moj znajomy mimo tego ze dostal pieczatke to prawnik powiedzial mu aby nie jechac tak od razu bo roznie to bywa, moga wyniknac inne sytuacje jak moja . Po otrzymaniu pieczatki zabrali mi green card co zawiadomili mnie listowinie, dopiero po intervencji i walce przywrocili mi green card. Moja sytuacja byla ekstremalna ale z USCIS nigdy nic nie wiadomo, oby ci sie udalo i mogla poleciec na obrone bo to rowniez wazna sprawa dla ciebie. pozdrowienia, ale sadze ze bedzie oki i nie wystraszylem cie bardzo. Nie mialem takiego zamiaru ale pisze to co przezylem. powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zaaplikowalas o Advance Parole? To powinni ci rozpatrzyc w 3 m-ce, z tym w reku moglabys pojechac na obrone swojej pracy i potem wrocic do Stanow.

Co do czasu oczekiwania na interview, to ciezko powiedziec, ja np. aplikowalam pod koniec kwietnia i ciagle jeszcze nie dostalam listu z wezwaniem na interview, pewnie zalezy duzo od miejsca, gdzie mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu oczekiwania na interview, to ciezko powiedziec, ja np. aplikowalam pod koniec kwietnia i ciagle jeszcze nie dostalam listu z wezwaniem na interview, pewnie zalezy duzo od miejsca, gdzie mieszkasz.

Mogłabyś napisać gdzie wysyłałaś papiery? Wschodnie czy Zachodnie Wybrzeże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie,

1 sierpnia uscis otrzymal paczuszke z dokumentami o gc poprzez slub z obywatelem, tydzien temu mialam biometrics, jednak okazalo sie ze dokumenty sa niekompletne, mianowicie nasz prawnik dostal wiadomosc ze czegos brakuje. oczywiscie uzupelnil braki i wyslal do uscis, i tak sie zastanawiam : czemu my nie dostalismy informacji ze czegos brakuje tylko prawnik, i czy to moze spowodowac wydluzenie calego procesu ? dodam ze teraz juz jest wszystko ok.

mam problem, gdyz pod koniec listopada mam obrone mgr w polsce i myslalam ze do tego czasu dostane gc, teraz obawiam sie ze przez ten brak dokumentow moze sie to wydluzyc, prosze o rade.. czy jest szansa ze zdaze z gc ?

po jakim czasie po biometrics z reguly przychodzi zawiadomienie o interview ?

z gory dziekuje za pomoc

pozdr

Pierwsza sprawa - masz prawnika, on prowadzi Ci sprawe i Ty mu za to placisz. Jesli wiec z jego winy czegos brakowalo - wtedy masz prawo do tego aby w jakis sposob Ci to wynagrodzic. I takich sytuacji jest wiele, ze adwkat czegos nie wlozy, a klient ma potem problem. Twoim problemem jest w tym wypadku to, ze sprawa - jesli jest RFE - idzie na hold. Czyli nie toczy sie. I nawet jesli zostana doslane dokumenty badz cos co brakowalo - wtedy dalej nikt tej sprawy nie wznowi w ciagu 1 dnia - tylko w przeciagu kilku tygodni. I moze te kilka tygodni nie sa tragedia dla kogos kto tu jest i nie ma na razie zamiaru podprozowac itd. - dla Ciebie te kilka tygodni ma niestety duze znaczenie jesli chcesz byc w Polsce w listopadzie.

Wez od adwokata kopie wszekich dokumentow i zobacz co dokladnie chcial urzad. Dobrze abys miala kopie wszelkich dokumentow.

W niektorych przypadkach urzad chce cos co bylo juz wyslane (gdzies im sie cos zapodzieje badz czegos nie zauwaza), ale to nie jest duzy odsetek spraw.

Osobiscie bardzo watpie abys miala green card w listopadzie, ale to tylko moje zdanie powiedziane na podstawie setek spraw, ktore teraz mam. Postaraj sie o dokument na podrozowanie, bedziesz wtedy spala spokojniej. Zycze Ci zebys miala green card jak najwczesniej, ale lepiej miec wszystko zaplanowane niz liczyc na szczescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo serdecznie za odzew i pomoc :)

o AP oczywiscie aplikowalam, z wyjasnieniem dlaczego je potrzebuje (obrona itp) case mojej sprawy jest nadal pending i toczy sie w teksasie. tak sobie mysle, ze jeszcze z miesiac poczekam i jak nie bedzie zadnego odzewu z uscis to bede kombinowac z obrona, wiadomo, ze nadzieja to matka glupich :))

jeszcze raz dziekuje za komentarze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu: http://www.visajourney.com/timeline/aplist.php

na visajourney jest ktos z Houston TX rowniez z RFE kto skladal papiery 29maja i otrzymal AP 2 Wrzesnia

To troche ponad 3 miesiace.

Wiec moze tobie tez by wyszlo, ale kto wie.

A co do powiadomien o nowosciach w twojej sprawie to mozesz sprawdzac swoj case status online, jesli masz numer sprawy.

Mozesz sobie rowniez zalorzyc konto i beda ci przysylac mailem wszystkie zmiany.

Zobacz tu:

https://egov.uscis.gov/cris/jsps/index.jsp

bedziesz potrzebowala numer sprawy dla kazdego ze zlozonych wnioskow, GC, AP i EAD

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...