Skocz do zawartości

Problem Z Badaniami Na Gc


beatka233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A wiec piekny slub (z obywatelem), wypelnienie wszytkich aplikacji na GC, wszystko ladnie, pieknie, az gdy przyszlo do badan. Szok!!!!! Mialo byc od reki!!!

A wiec u lekarza (z listy imigracyjnej -w Clifton) zaplailam wymagana sume 280$, pobrali krew i dali probe na gruzlice (zastrzyk) i za dwa dni kazali przyjechac. Przy drugiej wizycie powiedzieli, ze krew OK ale proba na gruzlice nie a wiec wyslali na przeswietlenie klatki (dodatkowo 60$), tego samego dnia dostalam jeszcze dwie szczypionki no i otoz, ze nie mam 27 lat potrzebuje szczepionke na HPV u ginekologa.

Odeslana do domu dzwonie do ich lekarza ginekologa na umowienie spotkania. Pan ginekolog nie ma teraz czasu wiec za 5 dni dopiero mnie przyjmie (super, ze wogule znalaz czas). A za pierwsza wizyte chce 130$, potem musze isc kupic sobie szczepionke w aptece za 75$ a on mi ja zrobi na nastepnej wizycie za juz 100$- gdzies przeczytalam, ze takie szczepionki sa potrzebne trzy, on nic nie mowil ale wszytkiego sie spodziewac mozna.

Super badania od reki!!!!! I za ile kasy, szok!!! i dotego musialam zrezygnowac ze swojej pracy bo nie chcieli mnie zwalniac na te zalatwienie spraw!!!!

Ps. Najgorsze jest to, ze czulam sie jak bym pochodzila z "III Swiata" z tymi szczepionkmi, nawet ginekolog musi miec swoj udzial.

Moze trafilam na super Klinike albo super nowe przepisy!!!!! Na wizycie u ginka jeszcze nie bylam, napisze po powrocie.

Czy ktos tez mial tak skomplikowane badania jak ja, czy to dopiero cos nowego- nie, ze jest zle, ze bede miala szczepionke na HPV ale to tyle kosztuje a teraz cienko z kaska bez pracy!!! hihihi.

Prosze napiszcie jakies swoje doswiadczenie na temat badan na GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no jak ja robilem moje badania do green card poszedlem do lekarza zrobili mmi badania pobrali krew zrobilem tez na hiv i tak dalej, po 2 dniach dzwoni do mnie babka z przychodni ze musze dorobic jakies tam dwie szczepionki ze wzgledu na to ze nie mam karty szczepien z polski. wiec tak naprawde zajel mi to w sumie dni roboczych raptem 4 a kasa za wizyte zaplacilem 280 w tym wliczona jedna szczpionka i za druga musialme zaplacic 100 to tyle moich wydatkow. Pierwsze slysze o takich klopotach z badaniami ale skoro przepisy as to trza zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, od niedawna kobiety starające się o GC mają obowiązkowe szczepienie na HPV. Jak nie wiadomo o co chodzi, to na 100% chodzi o pieniądze - produkcja szczepionki jest praktycznie zmonopolizowana przez firmę Merck. Szczepionka którą produkuje Merck nazywa się Gardasil. GlaxoSmithKline produkuje podobną szczepionkę pod nazwą Cervarix, ale jest mniej popularna (przynajmniej w USA).

Nie masz wyjścia. Musisz dać się zaszczepić jeśli chcesz dostać GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jestem wlasnie w takiej sytuacji: Staram sie o GC, bo przyjechalam na wizie K1 myslalam ze te badania co robilam w Polsce to wysle a tu doczytalam ze potrzebuje jakas specjalna forme wypelniona, zeby to wszystko wyslac i co to jest dokladnie? jakas karta szczepien? ja mam z Polski to przyda sie ona? musze tez to HPV robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez czekaja badania.

Ostatnio ogladalam program na temat szczepionek Gardasil ( i ich pochodnych ) i okazalo sie ze wiele kobiet zachorowalo na raka , wszystkie na ten sam rodzaj ( juz nie pamietam rak czego to byl ). Czyli jednemu ma zapobiegac a na inny rodzaj mozna zachorowac.

Czy mozna odmowic takiej szczepionki ? Ja sie boje i tyle.

Ciekawe czy jest jakis przedzial wiekowy ,ja mam 34 lata i mam nadzieje ze juz nie bede musiala tego robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...