Skocz do zawartości

Problem Z Badaniami Na Gc


beatka233

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Szczesliwi Ci, co maja mozliwosc zrobienia badan u polskiego lekarza. :)

U mnie na wsi takiej mozliwosci niet. Choc po odebraniu badan okazalo sie, ze kierowniczka laboratorium jest kobitka z polskim nazwiskiem.. surprise.. ;)

U mnie z badaniami bylo tak.

Na pierwszej wizycie pobrali krew, byla rozmowa nt. karty szczepien. Mialam skan karty w wersji polskiej. Pani popatrzyla, popytala sie, i powiedziala, ze jak bede miala przetlumaczone przez przysieglego, to najprawdopodobniej ani proby tuberkulinowej ani szczepionek nie trzeba bedzie robic. ($135 za wizyte).

No wiec rodzice przetlumaczyli, przeslali faks do kliniki. Pani dzwoni, ze: 1. te proby sa nie tak opisane, nie ma dowodu na 'treatment' (whatever that means), i w zwiazku z tym, trzeba bedzie zrobic probe. No i od razu wiadomo, ze wyjdzie pozytywna (jak 3 poprzednie), wiec trzeba bedzie zrobic przeswietlenie klatki.. Na kolejnej wizycie zatem proba, szczepionka TD (bo ostatnia byla w 1995 r), i biegniemy do 'shot nurse' na szczepionke na mumps/measles/rubella (bo akurat na swinke nie bylam szczepiona, a nie mialam w karcie wpisu, ze ja przeszlam.. - i oczywiscie za pozno bylo, zeby taki dowod zalatwiac). Starania o bejbkia odlozone do przyszlego roku. Koszt tym razem - $110.

Wizyta trzecia - rentgen klatki piersiowej. - $40. Na tym koniec. Dokumenty odebralam wczoraj, dzis wysylam wszystko.

Nie wiem tylko, czy wyniki badan, ktore dostalam razem z zamknieta koperta tez wysylam, czy nie. Na wszelki wypadek wysle, choc one sa pewnie dla mnie.

No i lat mam wiecej niz 27, wiec HPV mnie ominelo. :)

Zapewne mozna bylo sie obyc bez proby tuberkulinowej, ale ja sie po angielsku klocic nie bede, a maz sie generalnie nie kloci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie majac zrobionego badania w Polsce jak nalezy musialam tutaj robic te badania, tj forma I-693 babka mowila, ze pierwszy raz widzi taka sytuacje ze badania w polsce a szczepienia tutaj, no, ale OK, tez musze robic szczepienia, bo cos tam nie tak i nie wiem co robic z testem na kile i hiv, bo dopiero mialam je robione i po co drugi raz, ale jakos musi cala ta forme wypelnic i nie wiem, znalazlam na necie taka forme I-693A dodatek do tej co robilam w Polsce, same szczepienia i jak myslicie jest to ok? bo nie chce pozniej jakis komplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie kitu wciskac! :)

mialas badania a lekarz powinnien wiedziec za jak jestes na K1 to nie musisz robic kompletu po raz drugi

potrzebna ci tylko ta forma ze szczepieniami

potrzebna ci tylko czesc I-693

zobacz tu: instrukcje do I -693 Frequently asked questions - 2

http://www.uscis.gov/files/form/I-693instr.pdf

wydrukuj te instrukcje, bierz ze soba paszport , babka nie powinna sie wiecej sprzeciwiac

What if I am a K nonimmigrant visa holder and already had a medical exam overseas?

If you were admitted as a:

A. K-1 fiancé(e) or a K-2 child of a K-1 fiancé(e), or as a

B. K-3 spouse of a U.S. citizen or a K-4 child of a K-3 spouse of a U.S. citizen, and

C. You received a medical examination prior to admission, then-

a. You are not required to have another medical examination as long as your Form I-485, Application to Register Permanent Residence or Adjust Status, is filed within one year of your overseas medical examination.

b. You will, however, be required to complete Part 1, Information about you, and submit the vaccination section of Part 2 with your adjustment of status application. A designated civil surgeon must complete the vaccination section and Part 5, the Civil Surgeon's Certification.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy lekarze (pisze celowo 'polscy', bo nie spotkalam sie z innymi, ktorzy cos takiego mowia, co pewnie nie znaczy, ze ich nie ma) bardzo czesto mowia, ze widza taka sytuacje po raz pierwszy i od nowa placisz za wszystko i od nowa robisz wszystko. Dlatego wlasnie powiedzialam ci kiedys, ze zanim cos zrobisz to musisz sie 5 razy upewnic.

Pamietaj o jednym: nikt z nas NIE widzial Twoich wczesniejszych form. Nie wiemy co bylo tam wpisane itd. Dlatego podejdz w miare mozliwosci do kilku lekarzy i upewnij sie.

Znam setki ludzi na K-1, ale slowo daje nikt nie mial takiej dyskoteki z badaniami. Po prostu szli i zalatwiali wszystko od reki. Inna rzecz, ze sa rozni lekarze - sama znam takich w NJ i NY, ktorzy wysylali ludzi do kardiologow, neurologow i okulistow zanim podpisali dokumenty. Dlatego mniej wiecej chociaz wiemy czego sie po kim spodziewac i jakie kto robi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie wysylala do takich lekarzy, tylko zeby wypelnic karte szczepien musi cos wiedziec, dlatego musialam tylko oddac krew i zeby zrobili padania i test na gruzlice tylko tyle. Chyba nie chce naciagac skoro mnie nie wysyla dalej, mysle, ze wszystko jest ok. Czytalam wlasnie na forum, ze ludzie chodza po jakis ginekologach czy gdzies i nie wiedzialam juz sama na czym te badania polegaja, teraz juz wiem wszystko i mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

Mowilam jej ze jestem na K1 i ona twierdzila ze taka karte szczepien do tej formy I-693 lekarz powinien mi wypelnic w Polsce wtedy jak robilam badania do wizy i ze tak smiesznie czesc tutaj a czesc tam, ze raczej odrazu sie to robi. Nie wiem dlaczego nic mi nie mowil w Polsce o tym. Porobilam juz badania w srode ide juz wypelnic, mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie wysylala do takich lekarzy, tylko zeby wypelnic karte szczepien musi cos wiedziec, dlatego musialam tylko oddac krew i zeby zrobili padania i test na gruzlice tylko tyle. Chyba nie chce naciagac skoro mnie nie wysyla dalej, mysle, ze wszystko jest ok. Czytalam wlasnie na forum, ze ludzie chodza po jakis ginekologach czy gdzies i nie wiedzialam juz sama na czym te badania polegaja, teraz juz wiem wszystko i mam nadzieje, ze bedzie dobrze.

ten ginekolog to niestety w ramach szczepien, ale tylko jesli masz mniej niz 27 lat

Mowilam jej ze jestem na K1 i ona twierdzila ze taka karte szczepien do tej formy I-693 lekarz powinien mi wypelnic w Polsce wtedy jak robilam badania do wizy i ze tak smiesznie czesc tutaj a czesc tam, ze raczej odrazu sie to robi. Nie wiem dlaczego nic mi nie mowil w Polsce o tym. Porobilam juz badania w srode ide juz wypelnic, mam nadzieje, ze bedzie wszystko ok, pozdrawiam

mozna na K1 robic szczepienia w polsce ale trzeba o tym samemu wiedziec, bo nikt ci o tym nie powie, bo nie ma takiego obowiazku.

A ty sama niestety nie bedziesz wiedziec bo kto mysli o AOS jak robi K1 :)

Smieszne to moze wszystko jest ale baba powinna wiedziec co zrobic w danej sytuacji

i cos mi sie wydaje ze do szczepien niekoniecznie trzeba krew oddawac, to sie robi na kile/HIV, a test na grozlice tez juz mialas w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...