Skocz do zawartości

Pytanie O Dokumenty Ws. Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam prosbe o pomoc w przygotowaniu do rozmowy z konsulem. Moja sytuacja jest nastepujaca: moja corka od roku przebywa w stanach na wizie H1B (caly program trwa 3 lata) i chcialabym ja odwiedzic w pazdzierniku na okolo 3 tygodnie i razem z nia wrocic do Polski (corka bierze urlop). Oczywiscie nie planuje tam zostac, w Polsce mam meza i druga corke. Ja jestem juz na emeryturze, wiec przypuszczam, ze to moze sie wydac podejrzane Ambasadzie. Chcialabym zapytac o to, jakie dokumenty powinnam przygotowac na rozmowe, aby udowodnic, ze nie mam zadnych intencji pozostania w stanach- czy maja to byc akty wlasnosci, zaswiadczenie z urzedu skrabowego, czy potrzebny jest rowniez jakis dokument od corki, potwierdzajacy ze sie u niej zatrzymam i razem z nia chce zwiedzac? Poza tym zastanawiam sie, czy w czasie rozmowy z konsulem moge byc pytana o druga corke, ktora byla (juz wrocila) w Stanach na wizie turystycznej i przedluzala ja w czasie pobytu. Bardzo prosilabym o podzielenie sie doswiadczeniem osob, ktore byly w podobnej sytuacji. I jeszcze jedno, czy ktorekolwiek z dokumentow, ktore biore ze soba do ambasady ma byc przetlumaczone?

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy maja to byc akty wlasnosci, (...), czy potrzebny jest rowniez jakis dokument od corki, potwierdzajacy ze sie u niej zatrzymam i razem z nia chce zwiedzac?

Akt własności nieruchomości jest bardzo dobrym argumentem który może potwierdzić Pani związki z krajem podczas rozmowy. Dokument od córki (zaproszenie) nie jest już wymagane, natomiast jakieś dokumenty potwierdzające plany wycieczkowe można ze sobą zabrać (bilety, rezerwacje, itinerary, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dokumenty tyle moga byc warte co nic ,,poniewaz teraz podczas rozmowy nikt sie nie pyta o takie cos a nasile niczego nie pokazuj jesli wezmiesz takie cos bo i tak Konsula tym nie przekonasz,wazna jest sama rozmowa .Wazne jest to tez czy napisze sie i mowi prawde pod czas rozmowy bo to jest wazne..

w ds 156 zaznacz ze tam masz Corke,moze tez pasc pytanie o ta druga Corke jak i o meza czy leci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...