Jump to content

Ile Czasu Założyć Na Formalności Na Lotnisku W Chicago


neroj

Recommended Posts

przylatuję Lufthansą, zastanawiam sie ile czasu upłynie od wyjścia z samolotu do wyjścia z lotniska ..godzina? więcej?

chętnie dowiem się jak to wygląda w praktyce ... domyślam się że : odbiór bagażu, a potem odprawa celno-paszportowa .. czy urzędnik decydujący o wpuszczeniu na teren USA to ten sam, który wbija pieczątkę do paszportu czy nie..

Link to comment
Share on other sites

1. Spotkanie z urzędnikiem imigracyjnym, podczas którego wbija wizę pobytową.

2. Odbiór bagażu.

3. Odprawa celna.

Ciężko stwierdzić ile to zajmie, bo to zależy od tego ile jest stanowisk otwartych i od tego ile w samolocie będzie turystów. Gdy raz leciałam z mężem, który wówczas wjeżdżał na wizie turystycznej, dla nie-obywateli i nie-rezydentów było tylko... jedno stanowisko, a do niego kilometrowa kolejka. Innym razem leciałam sama i miałam pecha, bo razem z moim przyleciał inny samolot pełen obywateli i z kolei dla nas było tylko jedno stanowisko, paranoja, jako obywatel stałam w kolejce ponad pół godziny. Stałabym dłużej, gdyby nie to że turystów odprawiono szybciej i przejęły nas dwa inne stanowiska.

Generalnie można przyjąć że cała zabawa zajmie ok. 1 godzinę. Raz krócej, raz dłużej. Czasem bagaż się spóźnia, czasem jest od niemal od razu. Jak trafisz na upierdliwca który uprze się skontrolować Ci walizki, to też poczekasz dodatkowo.

Moje dwa skrajne rekordy na O'Hare: niecałe 30 minut i prawie 2 godziny.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...