Skocz do zawartości

Green Card,a Paragraf 245i


zuzia

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim.

czy ktos sie orientuje z forumowiczow,czy na dzien dzisiejszy osoba przebywajaca nielegalnie(przesiedzona wiza turystyczna)moze byc "podpieta" pod osobe ,ktora jest chroniona paragrafem 245 i,chodzi mi o malzenstwo z ta osoba.za wszelkie odpowiedzi dziekuje.Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim.

czy ktos sie orientuje z forumowiczow,czy na dzien dzisiejszy osoba przebywajaca nielegalnie(przesiedzona wiza turystyczna)moze byc "podpieta" pod osobe ,ktora jest chroniona paragrafem 245 i,chodzi mi o malzenstwo z ta osoba.za wszelkie odpowiedzi dziekuje.Pozdrawiam:)

Cytat ze strony USCIS:

"A dependent spouse or child who is accompanying or following to join a grandfathered alien is also considered grandfathered by the qualifying petition or labor certification if the relationship existed or comes to exist before the principal alien eventually adjusts status. Only the principal beneficiary of a visa petition or application for labor certification filed after January 14 1998, and on or before April 30, 2001, needs to demonstrate physical presence in the US on December 21, 2000."

O ile dobrze rozumiem to jezeli pobierzecie sie przed tym, kiedy ten pan zlozy I-485 to tak, bedziesz mogla zlozyc dokumenty w tym samym czasie, tyle ze oprocz standardowego pakietu dokumentow bedziesz musiala zlozyc tez formularz I-485 Supplement A i zaplacic $1,000 kary. Jezeli sie myle prosze mnie poprawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mesio007 dzieki za zainteresowanie,to w zasadzie nie mnie dotyczy tylko mojej przyjaciolki,ale wielkie dzieki,przekaze jej ta wiadomosc.Pytalam o to bo jak wiadomo przepisy sie zmieniaja ciagle, dlatego nie mialam pewnosci czy to co obowiazuje np 5 lat temu jest aktualne na dzien dzisiejszy.Wielkie dzieki raz jeszcze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim.

czy ktos sie orientuje z forumowiczow,czy na dzien dzisiejszy osoba przebywajaca nielegalnie(przesiedzona wiza turystyczna)moze byc "podpieta" pod osobe ,ktora jest chroniona paragrafem 245 i,chodzi mi o malzenstwo z ta osoba.za wszelkie odpowiedzi dziekuje.Pozdrawiam:)

Bardzo popularne pytanie :)

Ok, wiec tak: jesli Pan Kowalski jest pod ochorna paragrafu 245(i), to Pani Anna, niezaleznie czy jest tu legalnie, czy jest nielegalnie (WAZNE ze Pani Anna przekroczyla granice legalnie i nie na wizie K-1 badz C), moze otrzymac green card wraz z Panem Kowalskim jesli pobiora sie PRZED zatwierdzeniem jego petycji I-485. Nie ma znaczenia czy byli czy nie byli malzenstwem kiedy byla skladana petycja I-130 badz I-140 na Pana Kowalskiego - ma znaczenie, ze beda malzenstwem i jej petycje I-485 bedzie zlozona PRZED zatwierdzeniem petycji I-485 meza czyli zanim maz dostanie green card.

Wazne, ze jesli maz ma fake case czyli gdzies ktos cos obiecywal, z nieba wzieci sponsorzy itd. wtedy moga byc duze problemy, bo jesli maz dostanie deportacje to zona tez. I takich spraw jest teraz mnostwo. Mam nadzieje, ze teraz to jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...