Jump to content

Czy Potrzebuję Przedłużenia Wizy Turystycznej?


Hexa2222

Recommended Posts

Jestem w USA na wize turystycznej. Podczas pobytu wyszłam za mąż za obywatela USA. Wysłaliśmy papiery potrzebne do Zielonej Karty, prośbę o zgodę na pracę oraz dotyczące sponsorowania. Dostalismy potwierdzenia i nr sprawy. Na forum dowiedziałam się, ze czas oczekiwania na Zielona Karte moze trwać ok. pół roku. Wkrótce kończy mi się czas podany na wizie I-94. Czy oznacza to, że będe musiała wrócić do Polski aby uniknąć nielegalnego pobytu czy papiery potwierdzające sprawę w toku uchronią mnie od statusu nielegalnego pobytu? A może powinnam starać się o przedłużenie wizy turystycznej?

Mam nadzieję, że otrzymam zielona kartę pomimo, że obecnie mój mąż nie pracuje /preprowadzilismy się do innego stanu/ a głównym moim sponsorem jest siostra, obywatelka USA , u której obecnie mieszkamy /zarabia bardzo dobrze i jest w stanie utrzymać swoją rodzinę oraz mnie i mojego męża/. Będę wdzięczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

jak masz juz przyjeta sprawe to nie potrzebujesz przedluzenia wizy bo Twoja sprawa jest w tzw toku .

A co do siostry to jesli Ona dobrze zarabia i urzad nie bedzie miec nic innego przeciw w innych sprawach to GC dostaniesz bo czy to siostra czy tez ktos obcy moze byc takim wspolsponsorem.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...