Skocz do zawartości

Ślub Z Obywatelem


iwi

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

Jestem na wizie J1, która wygasa z końcem września. Zgodnie z prawem mogę jeszcze zostać w USA po wygaśnięciu wizy przez kolejnych 30 dni. Planuję ślub z Obywatelem USA i tu moje pytanie - czy ślub powinniśmy zawrzeć przed wygaśnięciem wizy czy możemy się pobrać w czasie tych 30 dni po wygaśnięciu wizy? I pytanie drugie związane z pierwszym - kiedy powinny trafić dokumenty I-130 i inne do USCIS? przed upływem tych 30 dni? Co się stanie jeśli trafią po tych 30 dniach, co jest całkiem realne, ponieważ na urzędowy dokument o zawarciu związku małżeńskiego możemy czekać od 2-4 tygodni, poza tym, nie mam aktu urodzenia przy sobie, więc troszku to potrwa zanim go ściągnę z Polski.

Pozdrawiam!

Ludzie kochane, odpowiedzcie, pomóżcie. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki na rozpęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez aktu urodzenia nie masz co skladac aplikacji do Urzedu emigracyjnego.Musisz z tym poczekac az dostaniesz akt i wtedy skladac dokumenty.Moim zdaniem to juz bez roznicy kiedy wyjdziesz za maz , mysle ze czym szybciej tym lepiej.Przynajmniej akt slubu przyjdzie Ci szybciej i bedziesz mogla zaczac aplikacje o zmiane statusu.Nawet jesli wygasnie Ci waznosc wizy to i tak bedzie Ci to wybaczone.Poczekaj az bedziesz miala wszystkie potrzebne Ci dokumenty(akt slubu,akt urodzenia) i wtedy dopiero wysylaj aplikacje do urzedu bo jesli bedzie Ci czegos brakowalo to wstrzymaja cala procedure.A tego bys raczej nie chciala :)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwi czasami wizy J-1 maja sekcje o tym ze musisz wracac do Polski na okres 2 lat a jesli to masz to wtedy nie zmienisz statusu ,

jestes tez jakis czas na Forum i te sprawy sa wyjasnione co sie moze zdarzyc jesli bedziesz nielegalnia a nie wysles papierow o zmianie statusu ,podobnie jak wyslesz papiery nie kompletne.

akt urodzenia mozesz miec w pare dni jesli sie wysle pocztexem lub tez inna firma przesylkowa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angie13 dziękuję Ci za odpowiedź. To co mnie najbardziej nurtowało, to czy USCIS bierze pod uwagę datę ślubu - czy w momencie ważności wizy, czy nie. Ale sam ślub statusu nie zmienia, więc to rzeczywiście bez różnicy, czy w czasie ważności wizy czy nie. Trzeba po prostu jak najszybciej zebrać komplet dokumentów...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iwi czasami wizy J-1 maja sekcje o tym ze musisz wracac do Polski na okres 2 lat a jesli to masz to wtedy nie zmienisz statusu ,

w obecnej wizie mam: "is not subject to section 212 (E)" i poniżej: "Two year rule does not apply". I tak powinno być, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...