Skocz do zawartości

H1b Jobs&sponsorship


Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry Pani Karino,

slicznie dziekuje za informacje ktore udzielila mi pani tydzien temu przez telefon. Rozmawialam ze swoim pracodawca na temat sponsorowania i sprobujemy to zrobic. Wiem ze wspomniala pani ze moze byc ciezko przez agencje turystyczna i moze to trwac dlugo ale jest to mozliwe wiec biore sie do dzialania :) Chcialabym sie tylko zapytac jak daleko moge zajsc bez pomocy prawnika, wiem ze pewnie nie za daleko ale czy do tego pierwszego etapu potrzebuje koniecznie prawnika. Mam na mysli uzyskanie LAbor Certification, czy ta forme ETA 750 moge wypelnic wraz z pracodawca i wyslac do Department of Labor's Employment i po uzyskaniu certifikatu zaczac dzialac z prawnikiem. Bylabym wdzieczna gdyby mi mogla pani w ogolach napisac jakie sa etapy w sponsorwaniu i co sie w kazdym z nich powinno zrobic. Na przyklad tak jak wspomnialam najpierw jest potrzebny ten certifikat a pozniej? Ogloszenie w gazecie? I co po tym........

Druga sprawa ktora chodzi po glowie to wlasnie to ogloszenie do gazety i udowadnianie ze nikt inny sie nie zglosi (wiem ze jest to niemozliwe) ale czy mozna ominac ten krok. Bo w sumie ja pracuje juz w ten agencji, poswiecaja mi czas na trening , jaki bylby sens szukania kogos innego skoro ja juz jestem wtajemniczona w dzialanosc firmy. ja wiem ze to sie moze wydawac takie proste dla mnie i pracodwacy ale czy konieczny jest ten etap czy mozna go na jakis zasadach ominac?

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Ok, po kolei: nie zajdziesz daleko bez prawnika z prostego powodu - cala sprawe trzeba od poczatku prowadzic pod klienta. Ty nie wiesz jak to zrobic, Twoja firma tez nie, bo nawet prawnicy maja z tym problemy... I juz na poczatku masz issue: Forma ETA 750 nie jest uzywana do sponsorowania juz od dlugiego czasu.. Aby w ogole uzyskac certyfikat nalezy spelniac wymogi co do ETA 9089 plus miec duzo szczescia i rozumu, bo nie wszystko co logicznie powinno byc wpisane, DOL akceptuje. Poczytaj o najwiekszej firmie Fragomen, ktora ma audit wszystkich spraw.

Nie moge opisywac po kolei wszystkiego co trzeba zrobic, bo nie mam na to czasu. To by zajelo przynajmniej kilka godzin, a i tak nie wiem czy w Twojej sytuacji kazda moja uwaga bylaby przydatna, bo kazda sprawa jest inna.

Ogloszenia musza byc, nie da sie nic przeskoczyc. Ogloszenia nie tylko, ze musza byc, ale musza jeszcze spelniac wymogi zawarte w przepisach i regulacjach. A to juz jest ciezkie zeby dopasowac wszystko: i ogloszenia, i depart. pracy i immigration i jeszcze Ciebie do tego wszystkiego. Dlatego ceny sponsorowania sa wysokie i adwokaci licza sobie dosc slono za kazdy krok, bo jeden blad i sprawa bedzie denied. Wtedy tracisz i pieniadze i czas.

Nie ma znaczenia, ze pracujesz w agencji i znasz ja itd. itp. Sa osoby, ktore sa na wizach H-1b i tez znaja swoje firmy i maja bardzo wysokie zarobki a firmy w ktorych pracuja zatrudniaja po 500 osob. I te osoby tak samo przechodza przez wszystko. Takie prawo. Byly co prawda firmy i adwokaci, ktorzy probowali 'kombinowac', ale skonczylo sie to tak jak sie skonczylo. Pisalam o tym juz kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...