Skocz do zawartości

H1b Jobs&sponsorship


Rekomendowane odpowiedzi

daj sobie spokoj z czyms takim. Gwarancji nie masz zadnych, i na logike - jaki pracodawca zatrudni kogos na H1B jesli musi podpisac kontrakt z tym pracownikiem, a wcale pracownika nie zna? Znam wiele osob, ktore nabraly sie na te strone, zaplacily i dostawaly RZEKOME oferty firm, a firmy albo nie istnialy albo wcale nikt w firmach nie slyszal, ze szukaja pracownikow. Nie znam ani jednej zadowolonej osoby, za to dosc sporo ludzi stara sie odzyskac swoje pieniadze, ktore zaplacili za nic. Zauwaz, ze tam nie ma nawet do nich telefonu, wszystko zalatwiasz niby mailem. Kazda liczaca sie firma podaje telefon. Inna rzecz, ze oni maja wiele stron interentowych . Idz do www.fraudwatchers.org i poczytaj o Optimie itd. - oni (h1base) dziajala na tej samej zasadzie. http://www.fraudwatchers.org/forums/archiv...php/t-6609.html W wiekszosci takie firmy naleza do ludzi z Indii oraz z Rosji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc Karina,

Jestem nowym uzytkownikiem tego tego forum i nie za bardzo wiem do kogo mam sie odniesc z moimi pytaniami,ale z tego co wywynioskowalam ty jestes zrodlem wszystkich pomocnych informacji.

Mam pytanie odnosnie sponsoringu bedac na wizie studenckiej F-1. Obecnie przebywam w Stanch juz 3 rok na tego rodzaju wizie. W czerwcu skonczylam college i dostalam AA dagree. My major to Travel Careers z Foothill College, CA. Podczas ostatniego kwartalu studiow bylam w travel agency na intership i po tych kilku tytgodniach oni zaproponowali mi prace. Teraz od wrzesnia jestem na OPT i dostalam pozwolenie na prace EAD Card ktora jest wanza do 08/21/2009. Mam teraz maly dylemat bo firma ta chce mnie sponsorwac ale wiem ze do tego potrzebne jest BS or BA degree. Czy istnieja jakies wyjatki i czy mozna by bylo zalatwic to bez Bachelor degree.

ja chce wrocic na uniwerystet po moj BS ale nie moge brac klas do poki nie skoncze opt, moglabym brac te transferable from college i chce tak zrobic ale to nastepny rok a oni chcieliby zebym z nimi zostala.

jesli sponsorwanie nie nie jest mozliwe bez BS, czy moge kontynuowac prace full time z nimi na F-1 visa po moim OPT?

Bylabym wdzieczna za odpowiedz, bo nie wiem sama co mam z tym zrobic.

dzieki and have a good one!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby Ci cokolwiek pomoc trzeba by znac dokladnie jak wyglada Twoja sprawa i jaki jest sponsor. Jest wiele drog by kogos sponsorowac. Czesc z nich jest tylko na papierze, czesc jest realna. I tak np. dzisiaj mialam chlopaka, ktorego pracodawca (czytaj: szwagier) chce sponsorowac w kategorii EB-2 na stanowisku informatyk. Moze to i by bylo realne, ale chlopak nie ma zadnej szkoly procz technikum samochodowego i rok studium policealnego. I wyjasniam mu co i jak, pokazuje przepisy, pokazuje sprawy i mowie, ze to nie ma szans na przejscie na co on mi mowi: Co Pani mowi? 2 adwokatow z NY powiedzialo mi, ze w ciagu 3 miesiecy bedzie zielona karta w rece. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki karina z atak szybka odpowiedz. Sprobuje Ci przyblizyc troszke moja sytuacje. Do stanow przylecialam na wizie turystycznej pod koniec 2004 roku, w maju 2005 zmienilam w Polsce na wize studencka i od tamtej pory jestem na F-1, 3 szkoly wsytawilay mi juz I-20 ale za kazdym razem jak wiza mi wygasala a ja chcialam odwiedzic polske, szlam do ambasady i odawialam wize za kazdym razem, nie bylo zadnych zmian statusu ze Stanow. Jesli chodzi o wyksztalcenie z Polski, to studiowalam na Akademii Wychowania Fizycznego 3-letnie studia inzynierskie, ale niestety ich nie skonczyla, przerwalam je po 2,5 roku. Nadal moge je skonczyc ale chyba juz nie ma sensu. Ale nie wazne. Tutaj skonczylam Foothill college loas altos, ca i dostalam AA degree z Travel Careers. Moim sponsorem bylaby agencja tursytyczna dla ktorej teraz pracuje na OPT. Wracam do szkoly w styczniu 2009 zeby pracowac na moim BS bo slyszalam ze bez niego sponsorowanie jest ciezkie. Ale nie orientuje sie jak to wszystko wyglada, takze zastanawialam sie czy moglabys mi cos podpowiedziec, jaki rodzaj sponsorowania bylby dla mnie mozliwy??? Pod koniec czerwca wybieram sie do Polski i znowu bede stawala po wize studencka, myslalam ze uda mi zaczac sponsorowanie ale chyba to juz jest zapozno, takze narazie pozostane przy wizie studeckiej do mojego wyjazu ale juz teraz chcialabym zaczac pracowac nad innym opcjami, mean sponsoringiem. Czy jest moze jakas mozliwosc skontaktowania sie z Toba telefonicznie albo mailow, poza forum?

wielkie dzieki za pomoc i milego dnia zycze

by the way ja bym tu byla zatrudniona jako travel consultant, i pomysl jest taki zeby udowodnic ze nie ma nikogo innego na to miejsce tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by the way ja bym tu byla zatrudniona jako travel consultant, i pomysl jesttaki zeby udowaodnic ze nie ma nikogo innego na to miejsce tylko ja.

pomysl malo realny... na stanowisko travel consultant w Pennsylvania zglosilo sie ponad 35 osob, wszystkie nie tylko z wyksztalceniem kierunkowym ale i praktyka itd. To nie jest szlifierz diamentow, ze nie zglosi sie nikt.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Pani Karino,

slicznie dziekuje za informacje ktore udzielila mi pani tydzien temu przez telefon. Rozmawialam ze swoim pracodawca na temat sponsorowania i sprobujemy to zrobic. Wiem ze wspomniala pani ze moze byc ciezko przez agencje turystyczna i moze to trwac dlugo ale jest to mozliwe wiec biore sie do dzialania :) Chcialabym sie tylko zapytac jak daleko moge zajsc bez pomocy prawnika, wiem ze pewnie nie za daleko ale czy do tego pierwszego etapu potrzebuje koniecznie prawnika. Mam na mysli uzyskanie LAbor Certification, czy ta forme ETA 750 moge wypelnic wraz z pracodawca i wyslac do Department of Labor's Employment i po uzyskaniu certifikatu zaczac dzialac z prawnikiem. Bylabym wdzieczna gdyby mi mogla pani w ogolach napisac jakie sa etapy w sponsorwaniu i co sie w kazdym z nich powinno zrobic. Na przyklad tak jak wspomnialam najpierw jest potrzebny ten certifikat a pozniej? Ogloszenie w gazecie? I co po tym........

Druga sprawa ktora chodzi po glowie to wlasnie to ogloszenie do gazety i udowadnianie ze nikt inny sie nie zglosi (wiem ze jest to niemozliwe) ale czy mozna ominac ten krok. Bo w sumie ja pracuje juz w ten agencji, poswiecaja mi czas na trening , jaki bylby sens szukania kogos innego skoro ja juz jestem wtajemniczona w dzialanosc firmy. ja wiem ze to sie moze wydawac takie proste dla mnie i pracodwacy ale czy konieczny jest ten etap czy mozna go na jakis zasadach ominac?

Dziekuje z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie mowi o jakims nielegalnym omijaniu pewnych rzeczy a tym bardziej o klamstwie! ja pytam o swoje opcje, jesli jest cos wymagane to to zrobie a moze sa na pewne rzeczy inne rozwiazania. dziekuje za rade ale ty chyba nie masz na imie Karina wiec nie Ciebie prosilam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...