Skocz do zawartości

Praca Po Wygaśnięciu Wizy


Greghal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Liczę że znajdę tu pomoc w mojej niecierpiącej zwłoki sprawie :) Jestem teraz w Californii, wyjechałem na WAT w maju. W tym tyg moja wiza straciła ważnośc (J-1) co oznacza że nie mogę już legalnie pracować w USA. Mogę jednak przebywac na terenie US jeszcze przez 30 dni od wygaśnięcia wizy. Czy ktoś wie jakiego mogą być konsekwencje jeśli przez ten czas (30 dni ) będę pracował w Stanach? Czy urzednicy z Homeland Security lub Ambasady USA w Polsce mogą to sprawdzić co może skutkowac np. odmową wizy jeśli kolejny raz będe się o nią staral? (z racji zlamania warunków programu) czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam wszystkich WATowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym że ja już tam pracuje a kiedy mnie zatrudniali wiza była ważna; zdaje sie ze nie zwrocili uwagi na daty. Bardziej mnie interesuje czy ktos w amabasadzie USA w Polsce moze sprawdzic czy rzecywiscie pracowalem po okresie kiedy wiza juz wygasla? Nie chcialbym miec problemow jesli bede sie znowu staral o wize do US

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zalatwisz cala sprawe "pod stolem" (bez SSN, podatkow, praca za gotowke etc.) to raczej do tego nie dojda. No chyba ze Cie zlapia, to wtedy trzeba sie liczyc z konsekwencjami. Inna sprawa, ze to nielegalne i ryzykowne (nigdy nie wiesz czy praca/warunki beda takie jak obiecano, ile Ci zaplaca, o ile w ogole zaplaca etc.), no i w razie czego do kogo sie zwrocisz? Nie lepiej jak ktos juz tu wspomnial, poszlajac sie troche po Kalifornii i okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Liczę że znajdę tu pomoc w mojej niecierpiącej zwłoki sprawie :) Jestem teraz w Californii, wyjechałem na WAT w maju. W tym tyg moja wiza straciła ważnośc (J-1) co oznacza że nie mogę już legalnie pracować w USA. Mogę jednak przebywac na terenie US jeszcze przez 30 dni od wygaśnięcia wizy. Czy ktoś wie jakiego mogą być konsekwencje jeśli przez ten czas (30 dni ) będę pracował w Stanach? Czy urzednicy z Homeland Security lub Ambasady USA w Polsce mogą to sprawdzić co może skutkowac np. odmową wizy jeśli kolejny raz będe się o nią staral? (z racji zlamania warunków programu) czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Pozdrawiam wszystkich WATowiczów

Ja bym na Twoim miejscu nie ryzykowal (nie mam zadnych watpliwosci).

W tej chwili nie potrafimy napisac czy grozi Ci cos powaznego, ale opieramy sie na doswiadczeniach roznych osob z przeszlosci - kto wie co bedzie za rok?

Na poczatku istnienia SEVISu masa osob z W&T zwyczajnie go olewala, rozeszly sie informacje, ze to wielka bujda i ze mozna bez problemow opuszczac pracodawcow, w koncu to nie skutkuje niczym negatywnym (opinie oparte na doswiadczeniach poprzednikow, ktorzy wyjezdzali bez 'nadzoru' SEVISu). W kolejnym roku okazalo sie, ze przez takie zachowania wiele wnioskow o promese wizowa zostalo odrzuconych.

W tej chwili wiadomo jedno - slad Twojej pracy po wygasnieciu wizy pozostanie w 'archiwach'. Byc moze zostanie to kiedys wykorzystane, byc moze nie.

Pytanie tylko - czy dla kilku tygodni pracy wiecej i dla zarobienia paru dolarow warto tracic mozliwosc wjazdu do USA w przyszlosci?

Prawda jest taka, ze bezpieczniej byloby z praca nielegalna od samego poczatku, przedluzenie legalnej pracy w takiej sytuacji to dosc ryzykowne zagranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Doceniam. Chyba faktycznie podaruje sobie tą pracę i wrócę jak zaplanowałem wcześniej. Na zwiedzanie CA nie czekałem do ostatniego miesiąca, właściwie zwiedzałem już od samego początku także ani CA ani nawet NV obce mi nie są :) Pracy nie mogę załatwić pod stołem bo to nie jakaś zapyziała restauracyjka tylko sieć fast foodów więc wszystkie moje docsy wzięli już na początku. To moja druga praca tu, poprzednią z kontraktu skończyłem już w zeszłym mies. Dzieki raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam z samego centrum CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...