Skocz do zawartości

Wiza-ds-156


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się, aby ktoś doradził mi przy wypełnianiu wniosku. Mam zamiar jechać do USA i konieczne jest wypełnienie DS-156, konkretnie chodzi mi o pytanie nr 38:

"Czy kiedykolwiek aresztowano lub skazano Pana/Panią za jakiekolwiek wykroczenie bądź przestępstwo (nawet jeśli później ułaskawiono Pana/Panią, objęto amnestią, lub innym podobnym aktem prawnym)? Czy kiedykolwiek rozprowadzał/a lub sprzedawał/a Pan/Pani nielegalnie substancje objęte kontrolą (narkotyki), albo trudnił/a się Pan/Pani prostytucją bądź stręczycielstwem?"

Byłem ukarany grzywną decyzją sądu i chciałbym wiedzieć co zaznaczyć, czy oni to sprawdzają ??

Czy to będzie miało duży wpływ ??

Ile trzeba czekać w ogóle na wizę ??

Czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nie ma żadnej możliwości aby to sprawdzono. Natomiast co do Twoich wątpliwości kiedy teoretycznie należałoby to wpisać to proponowałbym przyjąć jako kryterium fakt "bycia lub nie bycia" odnotowanym w rejestrze skazanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc co ?? Jeżeli w rejestrze wykaże, że jestem nie karany to mogę spokojnie zaznaczyć w formularzu "Nie" ???

Dokładnie tak.

Przy czym musisz być przygotowany, że baaaardzo teoretycznie konsul może Cię poprosić o zaświadczenie, że nie byłeś karany.

Ale to chyba byłby ekstremalny przypadek, bo nie sądzę aby ktokolwiek takowe zaświadczenie ze sobą targał na rozmowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...