Skocz do zawartości

Wiza F1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar studiować w Szkole Językowej Hunter Colege w Nowym Jorku. Wysłałem im stosowną aplikacje, łacznie z tym iz moge sie sam sponsorować i teraz czekam az mi przyslą I-20 abym mógł sie udać do ambasady po wize. Zastanawia mnie jednak czy ją otrzymam(standardowy problem) Moze ktos sie orientuje czy są odmowy w tego typu wizach, bo jestem swiadom ze to jest wiza studencka dlatego powinno mi byc łatwiej (pozornie). Kolejne nurtujace pytanie: Czy jezeli zaczyna mi sie semest 26 stycznia a powiedzmy o wize ubiegm sie 20 pazdziernika i załóżmy ze ja otzymałem to czy moge wyjechać odrazu, czy musze czekać na termin miesiac przed rozpoczeciem nauki tak jak to jest na J1. Dzieki za zainteresowanie i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiza F1 jest podobnie jak z wiza turystyczna ,tutaj tez sa odmowy a to dlatego ze np szkola jest nie pewna,nie wrocisz na czas z F-1,nie masz wystarczajacych srodkow tam aby sie utrzymasz oraz ze mozesz pracowac nielegalnie,do tego dochodza sprawy zawiazane z pobytem w USA na innych wizach .

Osoby, które po raz pierwszy otrzymały wizy F-1 lub M-1 mogą wjechać na teren USA nie wcześniej niż na 30 dni przed datą rejestracji zamieszczoną na formularzach I-20A-B lub I-20M-N. Ograniczenie to nie dotyczy osób przekraczających granicę po raz kolejny, aby kontynuować naukę wcześniej już rozpoczętą.

http://polish.poland.usembassy.gov/visas/n...archers.html#F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Udalo mi sie dostac wize F1 bez problemu... Co mnie zaskoczylo to pusta ambasada (bum na USA sie skonczyl), Rozowa wygladala tak: co robia twoi rodzice?? ja: BLEBLEBLEBLE kto pokryje koszty??: BLEBLEBLEBLE Ok dostajesz wize na czas okresliny w formularzu I20. Wiec banal, ale co mnie zastanawia i denerwuje.. Napisane jest ze moge przyjechac na 30 dni przed rejestracja (data na I20- 01/06/2008 mmddddyyyy) -info wziete ze strony ambasady, wysylam do szkoly zapytanie czy to prawda, Otrzymuje emaila ze nie i moge przyjechac dopiero 30dni przed rozpoczeciem szkoly 01/26/2008.. O co lata?? Ma ktos doswiadczenie w tego typu sprawach?? Czekam na wize mam ja dostac do piatku DHL-em.. Czy tam bed emmial wyraznie napisane kiedy moge wjechac?? Czy podobnie jak na J1 Data waznosci wizy wczescniejsza a moge wjechac z dniem waznego mojego pozwolenia na prace (wakacyjne W&T)Prosze o Pomoc.

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...