Skocz do zawartości

Laptop Raz Jeszcze - Przesyłka Kurierem


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mieszkam w Czykago ani w żadnym mieście gdzie Polamer ma swoje biuro, wysyłam do nich USPSem, więc nie wiem jaki jest standard. Raz mi się zdarzyło wysyłać z Czykago z jakiegoś biura 'w terenie' i wtedy kobitki otwierały paczki i powiedziały, że taką mają procedurę. Jeżeli nawet otwieraja każdą pakę, to chyba wyłącznie na okoliczność jakichś niedozwolonych substancji/przedmiotów etc. a nie zgodności zawartości z deklaracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku i sprawdzali, i clili. Bywa roznie. Wysylalem paczki droga lotnicza i droga morska (w proporcjach pol na pol).

Znajomy dzwonil do agencji celnej (a moj brat cioteczny pytal sie osoby, pracujacej w lokalnym oddziale Polameru - bo w Polsce maja cala siec). Wynikalo z tych rozmow tyle, ze przeswietlaja kazda paczke.

Czesc wysylanych przeze mnie paczek byla otwierana, ale wiekszosc nie byla clona mimo tego, ze przedmioty wygladaly na drozsze niz w deklaracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy wciaz temat jest aktualny ale kupilam laptopa w stanach i nie korzystalam zadnych UPS itd. bo przesylka do Irlandii wynosila prawie 300$ najprosicje bylo pojsc na poczte i wyslac paczke wyszlo niecale 84$. Trzeba bylo wpisac zawartosc paczki ( laptop i aparat cyfrowy ) i jej wartosc, z 2300$ zanizylismy do 450$. Oczywiscie musialam zaplacic clo od 450$ wyszlo 88euro, czy wyslesz poczta czy UPS clo bedzie musial zaplacic tak czy siak jednak bardziej oplaca sie poczta przesylka taniej wyniesie nawet niech 100$ gdzie w UPS wyszlo by prawie 300$.

Polamerem podrozal obecnie dosyc sporo na dodatek paczka idzie do 3 tygodni. Osobiscie proponuje poczte przesylke kontrolowana raz ze szybciej, a po drugie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...