Skocz do zawartości

Laptop Raz Jeszcze - Przesyłka Kurierem


Jackie

Rekomendowane odpowiedzi

Mój syn obecnie przebywa w Polsce, tuż przed wyjazdem z USA zamówił sobie laptopa, ale z powodu drobnego zamieszania laptop (zamówiony przez net) nie zdążył dojść do domu. Chcemy go wysłać do syna do Polski kurierem. W międzyczasie używaliśmy laptopa, więc super nowy już nie jest. Jaką wartość mamy podać w firmie kurierskiej? Naturalnie chcemy go ubezpieczyć, cacko kosztowało kupę kasy.

Czy ktoś ma doświadczenie w tej sprawie? Jaką firmę kurierską polecacie? Jaka jest szansa że zostanie nałożony VAT? Bo jak na 100% trzeba będzie płacić VAT, to syn musi przygotować pewną sumkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ubezpieczycie go na odpowiednio wysoka kwote - zostanie opodatkowany niezaleznie od sposobu wysylki (czy to Polamer, czy Polonez, USPS, UPS czy Fedex).

Ja w takiej sytuacji wybralbym Polamer - UPS i Fedex beda strasznie drogie, USPS bedzie od nich znacznie tanszy, ale pewnie wciaz drozszy od Polameru, a Polamer to jednak sprawdzona firma.

Mozecie zaryzykowac (nie wiem czy bym sie na to zdecydowal) i wyslac laptopa Polamerem bez podawania faktycznej wartosci - nigdy nie mialem z Polamerem negatywnych doswiadczen, ale ... co ryzyko, to ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lotniczą. Morską wysłałem ze dwa razy i nie laptopy. Jeżeli przesyłka nie jest duża, a laptop nie jest, to nie opłaca się wysyłać morzem, bo do 12 funtów w ogóle nie ma różnicy w cenie -18,40$ za morska i 20,20$ za lotniczą, potem 0,95$ za każdy dodatkowy funt morskiej i 2,20$ lotniczej- znaczącze różnice są dopiero przy paczkach powyżej 20 funtów.

Teraz wysyłam właśnie laptopa lotniczą i zapłaciłem za to 35$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...