Skocz do zawartości

Wyjazd Dzieci Zagranice


Hope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie.Nie moge nigdzie znaleść 100% odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem po rozwodzie a chce wyjechac z moimi synami turystycznie do USA.Ja juz posiadam wize turystyczną i byłam w stanach kilka miesiecy(wróciłam przed czasem).

Chce teraz synom wyrobic wizy turystyczne.Czy potrzebuje zgody pisemnej ich ojca?Różne posty czytałam i jedni mówia że trzeba inni że nie.Na stronie ambasady nieznalazłam odpowiedzi w wymaganych dokumentach przy składaniu wiz.

Synowie obaj sa niepełnoletni 12 i 16 lat.

Czy ktoś z forumowiczów po rozwodzie wyrabiał ostatnio dziecią wizy turystyczne i moze mi powiedziec jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn spędził tegoroczne lato ze mną, wizę dostał w tym roku w Maju. Jego mama a moja była żona nie potrzebowała do tego żadnych papierów potwierdzających moją zgodę, aczkolwiek mieliśmy przygotowany przeze mnie list do konsula, w którym takową wyrażałem, jednak nie był on potrzebny. Syn miał paszport wyrabiany już kilka lat temu kiedy jeszcze mieszkałem w Polsce ale o ile dobrze pamiętam (ale mogę się mylić) do wyrobienia paszportu moja zgoda rownież nie była wymagana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywa ze zapytaja o zgode drugiego rodzica.Moja kolezanka posyla co roku dziecko do Polski na wakacje,nie mieszka z ojcem dziecka.

Na wyrobienie paszportu potrzebowala zgode ojca.Tak zawsze dziecko zaopatruje w papier potwierdzajacy

zgode ojca po polsku tak na wszelki.Dziecko podrozuje na paszporcie amerykanskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem jak dla młodszego syna składać dokumenty,a ze starszym napewno pojade bo on sam sie pogubi w tym wszystki.

Paszporty chłopców mam ale z pisemną zgoda na wyjazd chłopców przez jego ojca bede trudno bo nie wiem gdzie on przebywa.

Czy ten szesnastolatek tez musi miec taka zgode ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...