Skocz do zawartości

Prawo Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc agencji mowi, ze musisz miec prawko jak chcesz jechac jako au pair do Stanow. Jak zaczynasz temat drazyc, okazuje sie ze niby mozesz wyjechac bez, ale tylko do opieki nad dziecmi do 2 lat. Nie wiem czy sa jakies przepisy ktore to reguluja. Bo jezeli nie ma jakiegos odgornego zakazu wyjazdu jako au pair bez prawa jazdy (jakos nie widze powodu dla takiego zarzadzenia, ale kto wie?), to jak znajdziesz rodzine, ktora nie wymaga zadnego wozenia nikogo to pewno bedziesz mogl wyjechac.

Inna sprawa, ze pojechac gdziekolwiek do USA (ok, w niektorych wiekszych miastach jest dosc dobra komunikacja miejska, ale w wiekszosci niestety dosc marna, o przedmiesciach i wioskach nie wspominam) i nie majac dostepu transport gdziekolwiek moze byc co najmniej uciazliwy. No ale jak mowisz, zawsze mozna sobie przeciez wyrobic prawko w USA bez posiadania wczesniej polskiego. Podobno mozna je potem nawet wymienic w Polsce na nasz narodowy dokument, ale to juz musial bys troche poszperac, bo sie nie interesowalam jaka jest procedura. W kazdym razie ludzie ktorzy takie cos rzekomo zrobili zarzekaja sie, ze zaoszczedzili w ten sposob kupe kasy (na kursach, powtorkowych egzaminach etc.) i nerwow :P Prawda jest, ze egzamin na prawko w USA jest duuuuzo prostszy niz u nas. W kazdym badz razie na pewno mniej upierwdliwy, ze sie tak wyraze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obowiazuje ich taki przepis jest to po prostu czescia programu. Byc moze w niektorych przypadkach nie jest wymagane prawo jazdy ale jest ono po prostu potrzebne dlatego wymagaja bo przewaznie dostajesz samochod do dyspozycji (wozisz dzieci na rozne zajecia czasem do szkoly) i polskie prawo jazdy jest honorowane

natomiast jesli nie masz prawa jazdy nie mozesz prowadzic samochodu a to jest bardzo pomocne wrecz nieodzowne w trakcie au pair

Prawa jazdy moga nie wymagac jesli trafisz do pracy jako aupair np na Manhattan

ale tego nie mozna zastrzec z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mialam prawko polskie i miedzynarodowe, policja mnie pulloverowala i generalnie nie znali swojego prawa i stwierdzili ze takich nie respektuja i grozili wiezieniem! skonczylo sie na pouczeniu i musialam wyrobic prawko MD :/ by the way bardzo easssssy :) a po przeprowadzce do MA niby przez 30 dni mozna jezdzic na prawku innego stanu a potem trzeba zrobic prawko MA, wiec totalny ABSURD :) jakbym miala sie do wszystkiego stosowac bylabym teraz posiadaczem 4 a nie 3 praw jazdy ;) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...