Skocz do zawartości

Rekrutacja Do Armii W Usa


oxcros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce wstąpić do wojska w USA (i mam nadzieje pojechać do Iraku/Afganistanu), planuje to zrobić za 2 lata (będę miał wtedy 23lata), nie mam wizy:

Czy jeśli chce wstąpić do armii to ułatwi mi to dostanie GC ?

Może orientuje się ktoś jak mniej więcej przebiega taki proces ?

Czy jeśli mam maturę to czy to się liczy w jakiś sposób u nich w armii czy trzeba tam robić jakieś kursy itp… ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 ten temat wiele razy byl omawiany na Forum przez bylego zolnierza US Army .Nie ma zadnej mozliwosci abys sie tam dostal do wojska..Musisz miec albo GC lub tez obywatelstwo USA.

Mozesz isc do legii cudzoziemskiej lub tez do armii w Anglii bo podobno beda przyjmowac osoby np z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli chce wstąpić do armii to ułatwi mi to dostanie GC ?

Nie możesz się zaciągnąć nie mając GC, ale chęć wstąpienia do US Army czy innej formacji może przyśpieszyć (ale nie musi) już trwający proces- w przypadku gdy masz złożoną aplikację o GC np. w wyniku małżeństwa z obywatelką US.

Może orientuje się ktoś jak mniej więcej przebiega taki proces ?

Wszystko odbywa się przez biuro rekrutacyjne, jeżeli masz GC sprawa jest prosta: idziesz, przechodzisz testy, podpisujesz kwity i jesteś w wojsku. Jeżeli nie masz jeszcze GC, ale Twoja sprawa jest już w toku to masz dwie opcje:

1. albo masz jakieś wybitne zdolności np. władasz arabskim, albo którymś z języków używanych w Afganistanie lub np. jesteś superspecem od komputerów (przy czym oczywiście Twoje zdolności muszą być udokumentowane). W tej opcji biuro rekrutacyjne może wystąpić do USCIS o tzw. expedited GC czyli radykalne przyśpieszenie procesu.

2. masz znajomego w wojsku który może poprzeć Twoje starania, z tym, że musi to być oficer- najlepiej wyższy (od majora w góre)- w takim wypadku on wystawia Ci list referencyjny, który wraz z poparciem sierżanta rekrutacyjnego dostarczasz do USCIS. Taka opcja może, ale nie musi, nieco przyśpieszyc proces.

Czy jeśli mam maturę to czy to się liczy w jakiś sposób u nich w armii czy trzeba tam robić jakieś kursy itp? ?

Wszystko się liczy, im wyższe wykształcenie masz tym lepszą pracę dostaniesz, tym wyższe masz zarobki, tym większe możliwości awansu. Armia jest zawodowa, więc funkcjonuje jak każda inna firma; jak masz skończoną podstawówkę to wezmą Cię do przerzucania amunicji z kąta w kąt, jak będziesz miał maturę to będziesz pokazywał tym co przerzucają do którego kąta mają ją przerzucić, z wyższym wykształceniem będziesz mówił tym co pokazują, gdzie mają pokazać.

Wszystkie dokumenty z Polski muszą być przetłumaczone, a matura lub inne dyplomy, świadectwa etc. muszą przejść proces ewaluacji. Kiedy już będziesz enlisted wyślą Cię na roczny kurs ESL jako, że angielski nie jest Twoim językiem ojczystym. Ponadto w zależności od tego co będziesz chciał robić i kim być w wojsku czekać Cię będą inne kursy i szkolenia.

Tu masz link do Marines i do Armii. Inne możesz sobie wygooglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...