Skocz do zawartości

Pomóżcie Debet!


OlaM

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili juz nigdzie w USA nie otworzysz zadnego konta czekowego/oszczednosciowego. Jestes juz w ChexSystems, a jedyna mozliowsc uwolnienia sie z tego rejestru jest splacenie dlugo calego i dopiero prosba o wyczyszczenia rekordu.

Collection moze wejsc ci dodatkowo na raport kredytowy i juz zapomnisz o kredytach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Mam teraz kase na koncie i przez rok jak byla tak stoi, nic nie odejmowali. Konto mam jako checking accounts.

Masz rację, sprawdzałem na stronie BOA, nie ma takiej opłaty obecnie, ale ja zamykałem swoje konto "MyAccess Checking" około pół roku temu i miałem to $5.99 (nie wiem czy do końca) co mnie strasznie irytowało. Musieli pójść za ciosem, inne banki miały konta bez opłat, to się dostosowali, ba nawet minimalny depozyt wymagany do otwarcia konta ze trzy lata temu wynosił $100 a teraz tylko $25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przeżywać Słonko :) pojdziesz do PKO lub BZWBK i wplacisz sobie sama pieniadze, pod warunkiem ze znasz numer konta, routing number i swift code. wszystko (poza nr konta) dostepne na stronie banku po okresleniu dokladnej lokalizacji gdzie zakladalas konto. Jesli pracowalas na czarno to nic Ci nie zrobia bo i tak kredytu bus nie dostala a jezeli masz SSN to nieciekawie ;/

jak wplacisz pieniadze to po trzech dniach bedziesz miala je zaksiegowane - pewne i bez pośredników. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rok temu zrobiłam debet na 1000$(wypożyczalnia samochodu ściągneła kasę dopiero jak byłam już w Polsce:/,mimo że pytałam się specjalnie o to).Po tygodniu dostałam maila z banku o tym fakcie i że powinnam się skontaktowac z bankiem.Niestety mi to nie wyszło,a potem w ferworze spraw codziennych zapomniałam zwyczajnie o tym.I co się stało? W zasadzie do tej pory nic...Bank nie dzwoni,nie pisze,a przecież ma wszystkie moje dane...Nie wiem jakie to może miec konsekwencje,ale skoro im nie zależy,to ja po jednym mailu nie mam zamiaru sikac ze strachu.Szkoda tylko,że tak wyszło...

Ps. Ciekawe co by się stało,jakbym wybrała się za jakiś czas ponownie do USA?Może ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przeżywać Słonko :) pojdziesz do PKO lub BZWBK i wplacisz sobie sama pieniadze, pod warunkiem ze znasz numer konta, routing number i swift code. wszystko (poza nr konta) dostepne na stronie banku po okresleniu dokladnej lokalizacji gdzie zakladalas konto. Jesli pracowalas na czarno to nic Ci nie zrobia bo i tak kredytu bus nie dostala a jezeli masz SSN to nieciekawie ;/

jak wplacisz pieniadze to po trzech dniach bedziesz miala je zaksiegowane - pewne i bez pośredników. pozdro

Bzdura. Wiekszosc bankow amerykanskich pobiera oplate tzw. Incoming wire transfer fee za przelew (zwykle okolo $20) wiec jezeli kwoty przelewu nie powiekszysz o ta oplate i nie zazanaczysz na przelewie ze koszty beda pobrane z banku polskiego zaplacisz duzo wiecej niz warto. Obecnie najprosciej i najtaniej jest zrobic sobie przelew przez Paypal. http://www.paypal.pl/pl - Zrobisz sobie przelew krajowy na podany numer rachunku i id uzytkownika a nastepnie mozesz dodac sobie do konto amerykanskienie (oczywiscie trzeba znac account i routing number) i zrobic Withdrawal. Oczywiscie jest prowizja ze przewalutowanie (bardzo niska) ale przy takich kwotach nie ma znaczenia. Calosc operacji nie powinna zajac wiecej niz 4 dni

Do otwarcie konta w USA od 2004go roku jest konieczne SSN (moze sie to roznic w zaleznosci od stanu) wiec mozna zalozyc ze kolezanka ma podany SSN. Wiec zostawienia debetu na koncie nie polecam

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja rok temu zrobiłam debet na 1000$(wypożyczalnia samochodu ściągneła kasę dopiero jak byłam już w Polsce:/,mimo że pytałam się specjalnie o to).Po tygodniu dostałam maila z banku o tym fakcie i że powinnam się skontaktowac z bankiem.Niestety mi to nie wyszło,a potem w ferworze spraw codziennych zapomniałam zwyczajnie o tym.I co się stało? W zasadzie do tej pory nic...Bank nie dzwoni,nie pisze,a przecież ma wszystkie moje dane...Nie wiem jakie to może miec konsekwencje,ale skoro im nie zależy,to ja po jednym mailu nie mam zamiaru sikac ze strachu.Szkoda tylko,że tak wyszło...

Ps. Ciekawe co by się stało,jakbym wybrała się za jakiś czas ponownie do USA?Może ktoś wie?

Prawdopodobnie nic jezeli bys jechala do USA tylko w celach turystycznych (a nie zarobkowych). Natomiast przy probie otwarcia rachunku, karty kredytowej, wynajecia mieszkania, itd gdzie korzystaja z credit report mialabys po prostu przechlapane. Swoja droga warto jest sobie sprawdzic przynajmniej raz na rok swoj raport kredytowy zeby nie bylo potem przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmen - bzdury piszesz ale to fajnie bo jest przed 7 i z usmiechem zaczynam nowy dzień!!! po kolei:

nie rzucaj datami jak nie masz o nich pojęcia - można założyc konto nieposiadając SSN - w niektórych bankach wystarczy TAX id(IRS #) i prawdopodobnie jezeli nic nie zalegasz dostaniesz karte kredytowa na 500 $$

a teraz powedz czy nie łatwiej zrobić przelew z Polskiego konta na zagraniczne z automatycznym przewalutowaniem, niz komus kto nie ma paypal zakladac go, placic karta lub czekac az paypal pobierze srodki z rach.bankowego i przesle na konto amerykanskie ??:) motasz dziewczynie niepotrzebnie w głowie - owszem, paypal kiedys sie przyda :)

co do długów w usa to lepiej ich nie miec - obojetnie czy jedziesz turystycznie czy zarobkowo, nawet jak nie masz SSN to i tak brudzisz sobie papiery za marne grosze:) mimo że nie masz SSN to i tak chcac kupic telefon z kontraktem nikt Ci go nie da ze wzgledu na te zadłużenie - wszystko bedzie zapisane pod Twoimi danymi osobowymi. a jak otworza to konto to na drugi dzień bedzie zamkniete :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rzucaj datami jak nie masz o nich pojęcia - można założyc konto nieposiadając SSN - w niektórych bankach wystarczy TAX id(IRS #) i prawdopodobnie jezeli nic nie zalegasz dostaniesz karte kredytowa na 500 $$

A to ciekawe rzeczy tutaj wypisujesz, to są jeszcze banki, które dają kartę kredytową bez historii kredytowej w USA???

Napisz jakie, to może inni nie będą musieli zakładać "securite credit card" w celu budowania historii, gdzie bank obraca twoją kwotą i do tego bierze za to np. 19% i jakieś tam pewnie jeszcze opłaty.

Nie jestem pewien ale parę lat temu jak chciałem założyć konto bez SSN mając tylko pieczątkę w paszporcie, że jestem oczekujący na GC i papier z SS że czekam na ten dookument to ani BOA ani Citi ani Apple ani Polsko-Słowiańska nie chcieli ze mną gadać o "checking account".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...