Skocz do zawartości

Pytanie Do Pani Kariny


pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu szukalem miejsca gdzie moglbym sie poradzic i szczesliwie trafilem na to forum. Po poradach pseudo prawnikow typu Janaszek i innych jemu podobnych mamy teraz same problemy i trudno komukolwiek zaufac. Moze Pani Karina bedzie miala chwile zeby nam pomoc. Sprawa dotyczy mojej dziewczyny.

Bylismy w USA od 2004 do konca 2006 na wizie turystycznej ktora udalo nam sie przedluzyc w NY dwa razy czyli poltora roku bylismy legalnie, nastepnie popelnilismy blad i zostalismy nielegalnie omotani obiecywankami ?prawnikow? o latwym zalegalizowaniu pobytu przez sponsoring czy amnestie ktora miala rzekomo byc. Bylismy nielegalnie niecaly rok czyli wg prawa powinnismy miec zakaz powrotu na 3 lata. Jednak kolejnym bledem bylo nie oddanie I94 na lotnisku w Newarku. Nie pobierali rowniez odciskow palcow gdy wracalismy. Ja po powrocie jednak swoj blad naprawilem odsylajac I94 z dokumentacja ktora potwierdzala moj powrot i dostalem potwierdzenie ze zrobili update swojego recordu. Moja dziewczyna nie zrobila tego do dzis i w dodatku zgubila bilet (ma tylko ksero )Orginalna ma tylko czesc z Frankfurtu do Poznania gdyz byl to lot z przesiadka. Ma w paszporcie pieczatke z Poznania z data ktora dostala po powrocie i rezerwacje lotow wydrukowane. Co zrobic w tej sytuacji jak to odkrecic ?? Nie wiem czy po takim czasie INS moze sobie sprawdzic ze faktycznie leciala w tym terminie. Dziewczyna wrocila w grudniu a gdyby zostala do marca to byla by juz nielegalnie rok i miala zakaz na 10 lat. Od grudnia do marca byla w polsce ale nie pracowala nigdzie wiec nie ma zadnego potwierdzenia dopiero w maju wyjechala do uk gdzie jestesmy do dzis i stad moze miec potwierdzenie ale jak mowie to juz od maja. Slyszalem opinie ze dziewczyna powinna isc do ambasady po wize turystyczna jak gdyby nigdy nic i mowic ze wrocila w terminie i oddala I94.

Chcemy wrocic do US po minieciu zakazu na wizach pracowniczych jak sie uda. Jestem informatykien z wyzszym wyksztalceniem i praktyka w UK. Jakie jest Pani zdanie w tej sprawie i co tu zrobic? Z Gory dziekuje za pomoc. Jestem w stanie podac Pani swojego maila i zaplacic za porade

P.S Omylkowo wrzucilem ten post na tablice ogloszen zamiast tutaj i nie moge go z tamtad usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem opinie ze dziewczyna powinna isc do ambasady po wize turystyczna jak gdyby nigdy nic i mowic ze wrocila w terminie i oddala I94.

Czasami jest tak ze maja info o tym w Ambasadzie a czasami nie ale i tak nalezy miec na uwadze to ze zostaje granica USA a tam juz moze nie byc tak dobrze .

Piszesz tez o prawnikach tzn czy zostaly jakies papiery zlozone do INS oprucz przedluzenia pobytu?nie wiem czy wiesz ale kazde przedluzenie pobytu w USA nawet legalnie jest zle widziane w Ambasadzie i moze byc tak ze Twoj dziewczyna wizy turystycznej za to moze nie otrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...