Skocz do zawartości

Jak Wydostać Pieniądze Z Banku W Usa - Skomplikowana Sprawa


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Przedwczoraj wypłacałem 500zl w bankomacie cash4you z amerykańskiego konta w banku Citizens. Z konta zniknęło mi 172$, co daje kurs 2.90

Średni kurs NBP na weekend był ustalony na 2.92, więc przewalutowanie było dla mnie korzystne. Gdybym 172 dolce wymieniał w sobotę to w kantorze zapewne policzyliby mi dolara po 2.85-2.86

Zatem polecam wypłatę tej kasy w bankomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, czyli nie należy się bać. Tylko teraz kwestia tego,czy mój banku Wells Fargo pobiera jakieś opłaty za pobranie pieniędzy z bankomatu w Polsce,a muszę o tym wiedzieć, gdyż chce wybrać całą sumę z konta,a za jakikolwiek debet mam 30$ dziennie oplaty karnej,niemniej dzięki wielkie za odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z "wydostaniem" pieniędzy z banku w Usa.Zakładając konto w tymże banku myślałem,iż z przelewem do Polski problemów nie będzie po czym okazało się,że bank ten nie prowadzi przelewów międzynarodowych i pozostałem w kropce, ja jestem w Polsce,a pieniądze zostały.Próbowałem przelewać przez Moneybookers,netellera,ale niestety nie mogę zrobić przelewu przez te portale, gdyż system weryfikacji mojej karty VISA nie akceptuje moich danych do weryfikacji, po telefonie do banku okazało się,iż chodzi o brak Social Security Number zapisanego w danych banku,a żeby wpisali mój SSN niestety muszę stawić się osobiście w banku, WESTERN UNION także nie pomoże mi,gdyż ich działalność opiera się jedynie na przekazach pieniężnych,a nie przelewach do Polski, więc także musiałbym się stawić osobiście w jednej z placówek Western Union by móc przelać pieniądze.Czy ktoś z Was zna firmę, instytucje, do której mógłbym przelać pieniądze ze swojego amerykańskiego konta na jej amerykańskie konto,a ów firma,czy instytucja zrobiłaby mi przelew,przekaz na moje polskie konto?

Wells Fargo jest dosc duzym i znanym bankiem i nie powinno byc problemow..Jezeli posiadasz Visa/debit-cash card , to mozesz przeslac poprzes Western Union.. Mozesz podac ta karte jako visa i dokonac transakcji..Mozna to zrobic na necie.. Musisz wejsc na ich strone( USA) i dokonac transakcji..ja tez tak robilem i nie bylo problemu.

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, czyli nie należy się bać. Tylko teraz kwestia tego,czy mój banku Wells Fargo pobiera jakieś opłaty za pobranie pieniędzy z bankomatu w Polsce,a muszę o tym wiedzieć, gdyż chce wybrać całą sumę z konta,a za jakikolwiek debet mam 30$ dziennie oplaty karnej,niemniej dzięki wielkie za odpowiedz:)

Nie mozesz po prostu pojsc do jakiegokolwiek bankomatu i na malej kwocie np. 500$ sprawdzic jak to dziala? Sprawdzisz online jaka prowizje Ci pobiora i w/g jakiego przelicznika wyplaca PeeLeNy. Podejrzewam, ze za wyplate z obcego bankomatu Wells wezmie ok. 3% i bedzie po problemie. Skoro masz karte to po cholere kombinowac z jakimis trzecimi stronami? Ja juz wyplacalem kase w polskim bankomacie karta amerykanska i brytyjska, w GB amerykanska i polska a w US brytyjska i polska i wszytsko bylo ok. musisz tylko kontrolowac stan konta, co mozesz zrobic bez problemow online.

I jaka mniej więcej jest opłata za zakupy kartą Wells Fargo w Polsce?

Zadnej, banki nie pobieraja oplat za zakupy w sklepach, jezeli jest jakas oplata to ponosi ja sprzedawca, dlatego czasem zadaja okreslonej minimalnej kwoty zakupy jezeli chcesz zaplacic karta.

Najprosciej bedzie Ci zalozyc konto na paypalu i przelac na nie kase (za pomoca karty) z konta amerykanskiego. Gdy sie juz tam znajdzie, dodajesz do systemu swoj rachunek w polskim banku i przelewasz. Po kilku dniach pieniazki sa na polskim koncie :-) Przy kwotach powyzej bodajze 500zl nie ma za to zadnej prowizji, przy mniejszej kwocie, za przelanie na rachunek placisz 30zl.

Nie mozna dodac do tego samego konta PayPal konta/karty amerykanskiej i polskiej, musisz zalozyc dwa osobne konta PP i przelewac kase miedzy nimi, placac prowizje za przelew. Przelicznik w PP tez jest slabiutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnej, banki nie pobieraja oplat za zakupy w sklepach, jezeli jest jakas oplata to ponosi ja sprzedawca, dlatego czasem zadaja okreslonej minimalnej kwoty zakupy jezeli chcesz zaplacic karta.

Fugazi racja :),ostatnio w moim supermarkecie podniesli min z 1 zl na 2 zl a w innych sa 5 zl -20 zl..wiec warto sie spytac od jakiej kwoty mozna placic karta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem jednak w Wells Fargo jest opłata 5$ za wypłatę z bankomatu w innym niz USA kraju:

Fees vary by type of account. Typical fees for transactions at non-Wells Fargo ATMs are:

* Non-Wells Fargo ATMs Transaction (U.S.) $2.50*

* Balance Inquiry fee: $1.50 each

* International Transaction fee: $5 each

* Other Fees: Owners and operators of non-Wells Fargo ATMs may charge a fee in addition to those described above.

A orientujecie się jaki przelicznik stosuje bank przewalutowując z PLN na $$$, kurs z NBP?

Pytam,gdyż przy wypłacie muszę być baaardzo precyzyjny,żeby nie wejść na debet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...