Skocz do zawartości

Nielegalny Pobyt


adusiaa

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

mam dosc powazny problem:( moj tata wyjechal 6 lat temu do USA, obecnie przebywa tam nielegalnie. mial wize na pol roku. w wakacje zlapala go policja za niby nie wazne prawo jazdy( posiada miedzynarodowe) siedzial w wiezieniu ok miesiaca. w papierach dogrzebali sie ze jest nielegalnie i trafil pod sad. czy jest mozliwe zeby sprawa o opuszczenie przez niego kraju ciagnela sie ok pol roku??

jeszcze jedna wazna rzecz. tata chce wziac rozwod z moja mama i ozenic sie z amerykanka, ktora po jego powrocie do polski bedzie go chciala tam sciagnac i on bedzie chcial obywatelstwo dostac. czy to jest w ogole mozliwe??

prosze o jakies informacje.. dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialby sie ozenic zanim wyjedzie z US, potem bedzie musial odczekac zanim tu wroci jak kazdy kto przesiedzial wize, o ile w ogole taki numer by mu sie udal. Urzedasy nie sa kretynami i widza ze facet byl nielegalnie i potem nagle zakochal sie w amerykance i zapragnal pojac ja za zone. Gdyby zrobil to bedac juz w Polsce taka sprawa ciagnelaby sie latami.

Znam pare w ktorej amerykanka wyszla za Mechola majacego juz nakaz wyjazdu w reku, koles zostal, ale sprawa z tego co wiem ciagnela sie co najmniej 3 lata i nie wiem jak sie skonczyla bo nie mam juz kontaktu z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby zniesli wizy(byl karany, ale oczyszczony z zarzutow) to czy bedzie mogl jechac do USA, czy tez 10 lat zakaz?

Tak, nadal będzie go obowiązywał zakaz wjazdu. Z tym, że to nie jest '10 letni zakaz' tylko 'minimum 10 letni'. Ludzie często myślą, że jak odczekają okres zakazu to potem mniemal automatycznie dostaną wizy. W przypadku ludzi z zakazem wjazdu, wizy- wbrew powszechnemu mniemaniu- działają niejako na ich korzyść bo pozwalają zaoszczędzić na bilecie do US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby byl tam i jeszcze nie mial tego wyroku ze nie moze wjezdzac na teren i by zniesli wizy to tez mialby jakis zakaz? i jeszcze jedno. jak mial juz pierwsza rozprawe odnosnie opuszczenia kraju to czy moze wtedy poruszac sie stanach? bo po pierwszej rozprawie wylecial do las vegas z NY... troszke dziwne to:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurcze, tu już nic nie wymyslisz, prawo nie działa wstecz. Tatko przesiedzial wize i jest nielegalnie, kropka. Jak sie sprawa zakończy dostanie prawdopodobnie 2 tygodniowy nakaz opuszczenia kraju, będzie miał czas na spakowanie walizek, albo na latanie po kraju, jego sprawa. Jak zlekceważy ten nakaz to może uda mu się posiedziec następne 6 lat, z tym, że jeżeli zatrzymają go ponownie, to wtedy wróci do kraju tak jak stoi. Jak pewna pani o której bylo dość głośno jakiś rok temu a która wylądowała na Okęciu zimą w kapciach.

Jedyne co tata może teraz kombinować to małżeństwo z ową wcześniej wspomnianą Amerykanką, ale to jest przekręt grubym wiórem pociągnięty i prawdopodobienstwo sukcesu jest małe, a w przypadku wpadki ojciec dostanie dożywotni zakaz wjazdu.

Najlepiej jak poczekasz na odpowiedź prawnika, np. Kariny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...