Skocz do zawartości

Przyjme Uczennice Na Wymiane Studencka/ Hosting


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, mieszkam w Kolorado i zdecydowalismy sie z mezem zeby goscic uczennine z Polski w naszym domu na caly semester (High School). Nie za bardzo wiem gdzie zaczac. Jestesmy dwujezyczna rodzinka (maz amerykanin), moj 4 latek mowi po polsku i angielsku. W zamian za goscine oczekujemy.... uzywania jezyka polskiego w domu. Wiem ze pewnie dla Was to smieszne ale dla mnie to powazne. Moj synek potrzebuje wiecej kontaktu z jezykiem polskim. Ja robie tyle co moge, on idzie w sierpniu przyszlego roku do szkoly (nie ma tu polsko jezycznej szkoly/ niestety) i z tego co widze po znajomych to ze tyle co dziecko nauczy sie przed szkola jest najwazniejsze, pozniej jezyk angielski jest bardziej uzywany. Po ostatniej wizycie mojej Mamy moj synek mowi pieknie po polsku (byla z nami miesiac). Teraz musze wymyslec cos innego.

pomozcie prosze, z kim mam sie zkontaktowac?

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to sa specjalne organizacje ktore zalatwiaja tego typu wymiany, poszperaj po internecie, na pewno cos znajdziesz. Ze swojej strony moge polecic forum wielojezycznosc w rodzinie (http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=37229), jest tam mnostwo ludzi ktorzy na codzien borykaja sie problemem utrzymania badz rozwiniecia znajomosci danego jezyka u swoich dzieci, na pewno znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez smialo zapisac sie do specjalnej agencji, dzieki ktorej przez rok (12 miesiecy) goscic bedziesz legalnie tzw. Au Pair. Wejdz np. na www.culturalcare.com i poczytaj o tym programie. Tutaj na forum tez mozesz poszukac na ten temat.

Sama bylam au pair w amerykanskiej rodzinie lacznie 2 lata i bardzo milo wspominam. Wiem ze sa dziewczyny, ktore chcialyby pojechac do polsko-amerykanskich rodzin (zdecydowana wiekszosc woli jednak rodziny typowo anglo/amerykano jezyczne w celu podszkolenia swoich umiejetnosci jezykowych). W razie jakis pytan pisz smialo na priva:) Pozdrawiam i powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez smialo zapisac sie do specjalnej agencji, dzieki ktorej przez rok (12 miesiecy) goscic bedziesz legalnie tzw. Au Pair. Wejdz np. na www.culturalcare.com i poczytaj o tym programie. Tutaj na forum tez mozesz poszukac na ten temat.

No tak, au pair to zawsze jest rozwiazanie. Wlasnie przypomnialam sobie o Education First (http://www.ef.com), tu znajdziesz linki i do wymian szkolnych i au pair. Sama nie korzystalam z ich uslug, wiec nie moge Ci nic na ich temat powiedziec. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama bylam aupair i masz racje lepiej jechac do typowo amerykanskiej rodzinki jezeli chcesz tylko nauczyc sie jezyka. Ale nie stac mnie na auPair, koszta zaczynaja sie od $5.000,00 ...

Uczennca do High School byla by perfect dla nas. Jezyka nauczy sie glownie w szkole (my mozemy pomoc, moj maz mowi TYLKO po angielsku) a my zapewniamy wikt i opierunek. Wydaje mi sie ze ze mna w domu (ja pracuje z domu) dziewczyna nie bedzie tak bardzo tesknila za domem, wiem jak to jest u obcych w domu i to w innym panstwie, ja bylam gotowa jechac spowrotem.

Dziekuje za linki, sprawdze je

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwieksza w USA organizacja ktora zalatwia wymiany licealne to AFS -American Field Service. Mozesz sie z nimi skontaktowac bezposrednio, sprawdz tez w Rotary Club. Mozesz tez zadzwonic do najblizszej high school i zaoferowac was jako host family. Niestety, szanse ze dostaniesz kogos z Polski sa niewielkie. Stosunkowo malo mlodziezy przyjezdza tu z Polski - wiekszosc to Latynosi i Azjaci. Musisz takze wziac pod uwage fakt, ze na takich wymianach chodzi najbardziej o jezyk i poznawanie nowej kultury. Te organizacje wiec wola znajdywac rodziny amerykanskie, najlepiej gdzie jest rowiesnik ktory bedzie w tej samej szkole, i gdzie mowi sie po angielsku 24/7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...